5 cēloņi separācijas trauksme Siamiešu kaķiem

5 cēloņi separācijas trauksme Siamiešu kaķiem

Ārkārtīgi draudzīgie un ļoti sociālie Siamiešu kaķi ir lielisks papildinājums jūsu ģimenei. Tā ir viena no nedaudzajām inteliģentajām kaķu šķirnēm, kam patīk pavadīt laiku kopā ar cilvēkiem. Patiesībā Siamiešu kaķis labprāt pavada brīvdabas piedzīvojumus un saskarsmi ar cilvēkiem. Un, kad kaķis nevēlas nekādas aktivitātes ārā, viss, kas tam nepieciešams, ir pavadīt kādu laiku saimnieka klēpī. Bet ko darīt, ja jūs lielāko daļu laika neesat mājās? Vai arī tad, kad esat mājās, bet neesat pieejams savam mājdzīvniekam? Tādā gadījumā jūsu Siamiešu kaķis var izjust separācijas trauksmi.

Separācijas trauksmi var izraisīt vairāki iemesli, sākot no stresa un trauksmes līdz rutīnas problēmām, stimulācijas trūkumam un dienas gaismas trūkumam. Taču vislabākais ir tas, ka jūs varat savaldīt sava Siāmas kaķa separācijas trauksmi. Viss, kas jums jādara, ir jānoskaidro atdalīšanās trauksmes iespējamais cēlonis un jāatrod veids, kā to novērst. Mēģinot labāk izprast atdalīšanās trauksmi Siamiešu kaķiem, jāsāk ar to, ka jāzina, kas ir atdalīšanās trauksme un kādas ir Siamiešu kaķu atdalīšanās trauksmes pazīmes.

Kas ir atdalīšanās trauksme Siamiešu kaķiem?

Atdalīšanās trauksme ir ļoti izplatīta suņu uzvedība, taču arī dažas kaķu šķirnes ir pakļautas atdalīšanās trauksmei. Siamiešu kaķi ir vieni no tiem. Siamiešu kaķus var uzskatīt par neatkarīgiem radījumiem, kas var būt aizņemti visu dienu. Tomēr tās ir ļoti sociāla kaķu šķirne. Turklāt tās labprāt mijiedarbojas ar cilvēkiem un dod priekšroku dziļas saiknes veidošanai, jo īpaši ar saviem saimniekiem. Siamiešu kaķis var izveidot dziļu saikni arī ar citiem dzīvniekiem.

Lai gan lielākā daļa mājdzīvnieku vecāku izbauda šo pieķeršanos un saikni ar savu Siamiešu kaķi, viņi neapzinās, ka šī pieķeršanās var izrādīties pārmērīga. Un, kad Siames kaķa iecienītā persona vai dzīvnieks kādu laiku nav tuvumā, kaķis var sākt izrādīt separācijas trauksmes pazīmes un simptomus

Separācijas trauksmes pazīmes un simptomi

Ne vienmēr ir viegli noteikt Siames kaķu separācijas trauksmi, taču tiem var būt dažas pazīmes un simptomi, kas jums dos priekšstatu par to, ka jūsu Siames kaķis var izjust separācijas trauksmi. Dažas no pazīmēm un simptomiem var būt

Urīnēšana ārpus tualetes

Iespējams, visbiežāk sastopamā atdalīšanās trauksmes pazīme, ko var izrādīt jūsu Siamiešu kaķis, ir mājas netīrumi. Parasti tie mēdz netīrīt saimnieka mantas, piemēram, gultu vai citas mēbeles. Lai gan pārmērīga urinēšana var liecināt par noteiktiem veselības traucējumiem, piemēram, diabētu vai urīnceļu infekcijām, viens no iespējamajiem iemesliem var būt separācijas trauksme.

Pārmērīga pieķeršanās

Lai gan Siamiešu kaķi parasti dod priekšroku atrasties blakus saviem saimniekiem un citiem ģimenes locekļiem, ja jūsu kaķis lielāko daļu laika ir ļoti pieķēries, tas varētu liecināt par separācijas trauksmi.

Sociālā aizraušanās

Lai gan Siamiešu kaķi parasti pauž prieku, kad pēc darba tiekas ar saviem saimniekiem, ja jūsu Siamiešu kaķi, šķiet, izvairās no jums vai slēpjas, nevis jūs sveicina, tas varētu liecināt par separācijas trauksmi.

Pārmērīga kopšana

Ja jūsu Siamiešu kaķis izjūt separācijas trauksmi, tas parasti izpaužas kā pārmērīga kopšana vai laizīšana. Tā rezultātā var sabojāt savu kažoku, īpaši ap muguras lejasdaļu, vēderu, augšstilbiem un priekškājām. Tomēr kažoka izkrišana var liecināt arī par pārtikas vai vides alerģiju. Tāpēc ir svarīgi par to konsultēties ar savu veterinārārstu.

Apetīta zudums

Vēl viena iespējama šķiršanās trauksmes pazīme, kas var izpausties jūsu kaķim, ir apetītes zudums. Jūsu kaķis var atteikties ēst, īpaši tad, kad saimnieks cenšas viņu pabarot.

Vemšana un caureja

Viena no klasiskajām Siamiešu kaķu stresa pazīmēm ir vemšana un caureja. Tomēr tās var liecināt arī par dažām fiziskām saslimšanām.

Citi uzvedības traucējumi

Ja papildus pārmērīgam pieķeršanās stāvoklim Siamiešu kaķis izrāda destruktīvu uzvedību, piemēram, skrāpē durvis vai norauj palodzes, pastāv iespēja, ka Siamiešu kaķis cieš no separācijas trauksmes.

Jums kā mājdzīvnieka vecākiem jāatceras, ka dažas no separācijas trauksmes pazīmēm un simptomiem pārklājas ar citu veselības un uzvedības traucējumu pazīmēm. Tāpēc, ja pamanāt kādu no iepriekš minētajām pazīmēm, labāk konsultējieties ar veterinārārstu, pirms konstatējat, ka jūsu Siamiešu kaķis izjūt separācijas trauksmi.

Siamiešu kaķu separācijas trauksmes cēloņi

Tagad, kad jūs jau zināt dažas no pazīmēm un simptomiem, kas piemīt Siamiešu kaķim, kad viņš izjūt separācijas trauksmi, šeit ir daži no Siamiešu kaķu separācijas trauksmes cēloņiem.

1. Siamiešu kaķu separācijas trauksme. Trauksme un depresija

Tāpat kā cilvēki, arī jūsu kaķis mēdz justies skumjš vai nomākts. Siamiešu kaķiem ir nosliece uz depresiju, jo tie ir inteliģenta šķirne, kurai ļoti labi padodas saskarsme ar cilvēkiem un citiem dzīvniekiem. Ja viņiem pietrūkst saiknes ar cilvēkiem vai mijiedarbības ar citiem dzīvniekiem, viņiem attīstās depresija, kas izraisa separācijas trauksmi.

Kā to pārvaldīt?

Noteikt depresiju Siamiešu kaķiem var būt grūti, bet, tiklīdz veterinārārsts izslēgs visus iespējamos medicīniskos stāvokļus vai slimības, viņš var ieteikt pavadīt vairāk laika kopā ar jūsu mīluli. Gadījumos, kad ar jūsu uzmanību mājdzīvniekam nepietiek un jūsu Siamiešu kaķis joprojām cīnās ar depresiju un trauksmi, jūsu veterinārārsts var izrakstīt zāles pret trauksmi, kas var palīdzēt jūsu kaķim

#2. Ar stresu saistītie hormoni

Stresu izjūt ne tikai cilvēki. Tas ietekmē visas dzīvās radības, arī jūsu kaķi. Ar stresu saistītie hormoni var būt vaininieks, kas Siamiešu kaķim izraisa separācijas trauksmi. Ja pamanāt, ka jūsu Siamiešu kaķis ir stresa nomākts vai sāk uztraukties, tiklīdz esat gatavs atstāt māju, atdalīšanās trauksmi var izraisīt ar stresu saistīti hormoni.

Pārmērīgas stresa hormonu izdalīšanās dēļ kaķa organismā jūs varat novērot, ka jūsu Siamiešu kaķim ir vēdera darbības traucējumi, kas izraisa vemšanu un caureju. Turklāt pārmērīgs stresa līmenis var izraisīt to, ka Siamiešu kaķis čurā un kašķo pa māju, nevis pakaišu kastīti.

Kā to pārvaldīt?

Ja Siamiešu kaķim separācijas trauksmi izraisa ar stresu saistīti hormoni, jums būs jāstrādā pie stresa avota pārvaldības. Ja stresu izraisa jūsu aiziešana no mājas, mēģiniet veikt dažādus uzdevumus dažādās secībās, lai kaķim būtu grūti izveidot korelāciju starp noteiktiem uzdevumiem, kas norāda uz jūsu gatavību pamest māju

Turklāt padariet arī savu atgriešanos mājās mazāk aizraujošu. Un, kamēr jūs neesat mājās, pārliecinieties, ka jūsu kaķenītei apkārt ir tās iecienītākie priekšmeti. Varat arī izmēģināt izmantot kaķu difuzorus, kas var acumirklī nomierināt jūsu Siamiešu kaķi

#3. Agrīna šķiršanās no ģimenes

Vēl viens iespējamais Siamiešu kaķa šķiršanās trauksmes cēlonis ir agrīna atšķiršana no mātes un šķiršanās no ģimenes. Ja siamiešu kaķēnus nošķir no mātes un brāļiem un māsām ļoti agrā vecumā, viņi zaudē emocionālo saikni ar ģimeni, kas galu galā izraisa separācijas trauksmes sindromu.

Kā to novērst?

Lai gan bieži vien to nevarat ietekmēt, iegādājoties Siamiešu kaķi, pārliecinieties, ka pirms adoptēšanas tas aptuveni astoņas nedēļas pavada kopā ar savu ģimeni

Diemžēl maz ko varat darīt, lai palīdzētu kaķēniem, kas palikuši bāreņi, izņemot to, ka jūs viņus mīlat un pavadāt ar viņiem vairāk laika

#4. Stimulācijas trūkums

Siamiešu kaķi ir inteliģenta šķirne, kurai nepieciešama pastāvīga stimulācija. Vide, kurā trūkst stimulācijas, var izraisīt jūsu kaķenītei depresiju un trauksmi, kas atspoguļojas kā separācijas trauksme.

Kā to pārvaldīt?

Lai padarītu vidi draudzīgāku un pievilcīgāku jūsu Siamiešu kaķiem, ir svarīgi ieguldīt līdzekļus rotaļlietās, kas var aizņemt jūsu mīluli, kamēr jūs neesat mājās. Turklāt ir svarīgi arī turēt vaļā logus un aizkarus, lai kaķis varētu baudīt ārpasauli. Tomēr, atstājot logus vaļā, pārliecinieties, ka esat veikuši atbilstošus drošības pasākumus.

#5. Vasaras maiņa

Tas var būt pārsteigums, bet vasaras maiņa var būt arī potenciāls Siamiešu kaķu separācijas trauksmes cēlonis. Neatkarīgi no tā, vai jūsu kaķis vairāk laika pavada telpās vai ārā, saules gaismai ir svarīga nozīme, nosakot viņa dienas režīmu. Turklāt kaķiem ir dabiska tieksme uz saules gaismu, tāpēc, mainoties laikam, tas Siamiešu kaķim rada stresu un apjukumu, kas galu galā izpaužas kā separācijas trauksme.

Kā to novērst?

Atdalīšanās trauksme, kas ir vasaras laika maiņas rezultāts, ar laiku pati noregulējas, jo kaķa iekšējais pulkstenis pielāgojas jaunajam laikam.

Nobeiguma vārdi

Siamiešu kaķiem ir vairāki atdalīšanās trauksmes cēloņi – no stresa līdz agrai atšķiršanai no mātes, stimulācijas trūkumam un vasaras laika maiņai. Kad jūs identificēsiet simptomus un izslēgsiet citus iespējamos medicīniskos stāvokļus, kas izraisa šīs pazīmes, jūs varēsiet tikt galā ar sava kaķa šķiršanās trauksmi. Tas prasa tikai nedaudz vairāk pūļu no jūsu puses. Vairumā gadījumu viegla šķiršanās trauksme izzūd bez ārstēšanas. Tomēr dažos gadījumos Siamiešu kaķim var būt nepieciešama medicīniska iejaukšanās.