Cik vērts ir Siamiešu kaķis?

Cik vērts ir Siamiešu kaķis?

Siamiešu kaķi ir viena no populārākajām kaķu šķirnēm Rietumos kopš 1880. gada. Šiem kaķiem ir izteikts izskats un draudzīga personība, un tie ir vienkārši krāšņi. Pārsteidzoši, ka tās ir viena no pieprasītākajām šķirnēm, un to unikālais pieprasījums bieži vien atspoguļojas arī cenā. Tātad, cik vērts ir Siamiešu kaķis?

Siamiešu kaķu cena var svārstīties robežās no 250 līdz 2500 ASV dolāriem.Lielās cenu atšķirības ir atkarīgas no vairākiem faktoriem, tostarp kaķa krāsas, vecuma, audzēšanas, kā arī no tā, kur jūs to iegūsiet. Ja jūs adoptējat kaķi no patversmes, jūs varat ietaupīt līdzekļus, taču tas var prasīt izdevumus par kaķa veselības aprūpi. Turklāt papildus vienreizējām izmaksām, kas saistītas ar kaķa iegādi, jums būs jātērē arī par kaķa diētu ar augstu olbaltumvielu saturu un veselības aprūpi. Jūs varat apsvērt arī iespēju iegādāties kaķa apdrošināšanu, jo šī šķirne ir pakļauta vairākiem veselības traucējumiem.

Šajā rakstā mēs iedziļināsimies, lai noskaidrotu, cik vērts ir Siamiešu kaķis

Siamiešu kaķu cenas – pārskats

Siamiešu kaķu cenu nosaka vairāki faktori. Krāsa, vecums un vieta, kur jūs iegādājaties kaķi, ir trīs galvenie Siamiešu kaķa cenu noteicošie faktori. Turklāt Siamiešu kaķa vērtība ir atkarīga arī no tā, vai jūsu kaķis ir izstāžu kvalitātes vai nav.

Aplūkosim katru no jūsu kaķa vērtību noteicošajiem faktoriem.

Siamiešu kaķu krāsa

Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē jūsu Siamiešu kaķa vērtību, ir jūsu izvēlētā krāsa un tas, cik plaši tā ir pieejama. Krāsu sauc par ”specifisku punktu krāsu” uz Siamiešu kaķa, kas ietver kaķa ausis, kājas, seju un asti.

Cat Fancier’s Association, kas ir attiecīgā iestāde, kas nosaka vadlīnijas kaķu izstādīšanai un audzēšanai ASV, atzīst četrus krāsu punktus tīršķirnes Siamiešu kaķiem. Šie četru krāsu punkti ir šādi:

Zilais punkts

Zilā punkta siamiešu kaķu ķermenis ir balts, bet punkti ir pelēcīgi zili, un acis ir zilā krāsā.

Ceriņainais punkts

Šiem kaķiem, kas nedaudz atšķiras no zilā punkta, ķermenis ir ledusbalts, bet punkti ir no pelēcīgi pelēcīgiem līdz rozā toņiem. Acis ir zilas.

Seal Point

Siamiešu kaķu ķermenis nav balts. Tā vietā tas ir krēmkrāsas/pelēks, un punkti ir tumši brūni. Šādu Siamas kaķu acis ir zilas.

Šokolādes punkts

Ķermenis ir ziloņkaula krāsas, bet punkts ir šokolādes krāsā ar spilgti zilām acīm.

Lai gan iepriekš minētie četru krāsu punkti ir tie, kurus pieņem Kaķu mīļotāju asociācija, ir vēl vairāki citi Siamas kaķu varianti, kurus var atrast. Dažas no šīm variācijām ir sarkanpunktu, tortie punkti, lūšu punkti un daudzas citas kombinācijas, kas radušās, krustojot siamiešu šķirnes kaķus ar kādu no izplatītākajām šķirnēm. Šo Siamiešu kaķu variāciju cena ir daudz zemāka nekā tīršķirnes kaķiem. Tomēr Siamiešu kaķu ar atzītiem punktiem cena ir daudz augstāka.

Siamiešu kaķu vecums

Tam nevajadzētu būt pārsteigumam, bet Siamiešu kaķēni ir daudz dārgāki par pieaugušiem kaķiem.

Siamiešu kaķēnu cena var svārstīties no 250 līdz 1000 ASV dolāru, savukārt par pieaugušiem Siamiešu kaķiem (tīršķirnes) var maksāt vairāk nekā 1000 ASV dolāru.

Turklāt, ja Siamiešu kaķēns, ko vēlaties iegādāties, ir izstāžu kvalitātes kaķis, varat rēķināties, ka maksāsiet pat 1500 līdz 2000 USD.

No kurienes jūs iegādājaties kaķi?

Vēl viens svarīgs faktors, kas nosaka jūsu Siamiešu kaķa vērtību, ir tas, kur jūs iegādājaties kaķi. Ir vairākas iegādes iespējas, un jūs varat izvēlēties to, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Daži cilvēki izvēlas iegādāties Siamiešu kaķi tiešsaistē, bet citi dod priekšroku iegādei no audzētājiem. Tomēr ir daži, kas galu galā adoptē Siamiešu kaķi no patversmes. Tomēr tas, no kurienes jūs iegādājaties kaķi, noteikti ietekmē tā cenu.

Ja jūs iegādājaties Siamiešu kaķi no tiešsaistes foruma, jūs varat maksāt mazāk, bet tad jums būs lielāks risks, ka jūsu mīlulim var rasties veselības problēmas, kas ilgtermiņā var jums izmaksāt dārgāk. Ļoti līdzīgs risks ir saistīts ar jūsu potenciālo mājdzīvnieku, ja jūs adoptējat Siamiešu kaķi no patversmes.

No otras puses, ja jūs iegādājaties Siamiešu kaķi no audzētāja, jūs, iespējams, maksāsiet vairāk, bet par šo papildu cenu jūs varat būt droši, ka mājās pārvedat veselu kaķi.

Izstāžu kvalitātes īpašības

Papildus krāsai, vecumam un kaķa iegādes vietai Siamiešu kaķa vērtību var ietekmēt vēl daži faktori. Kaķu mīļotāju asociācija (Cat Fancier’s Association) ir noteikusi arī zināmu izstāžu kvalitātes Siamiešu kaķu īpašību kopumu. Dažas no šīm īpašībām ir galvas forma, kažoka tekstūra, kā arī astes krāsa un garums. Izstāžu kvalitātes kaķi ir dārgāki nekā kaķi, kuriem nepiemīt asociācijas noteiktās īpašības.

Siamiešu kaķa vērtība ir atkarīga no četriem faktoriem

 • Krāsas,
 • Vecuma,
 • Vietas, no kuras to pērkat, un
 • Izstāžu kvalitātes īpašībām.

Lai gan šie četri faktori nosaka Siamiešu kaķa vērtību, ir vēl vairāki citi izdevumi, kas jums var rasties, ievedot mājās Siamiešu kaķi. Apskatīsim dažas papildu izmaksas, kas saistītas ar Siamiešu kaķa iegādi.

Citas izmaksas, kas saistītas ar Siamiešu kaķa iegādi

Vienreizējs ieguldījums, iegādājoties Siamiešu kaķi

Lai gan jūs maksāsiet par savu kaķi, ir dažas vienreizējas izmaksas, kas jums radīsies, kad mājās atvedīsiet Siamiešu kaķi. Dažas no lietām, kas jums var būt nepieciešamas jūsu Siamiešu kaķim, ir šādas.

 • Kaķa gulta,
 • Kaķu pārnēsātājs,
 • Ēdas un ūdens trauciņi,
 • Kopšanas rīki, piemēram, birste un nagu griezējs,
 • Kūtsmēslu kastīte,
 • Kastrāti un rotaļlietas.

Iespējams, jūs vēlēsieties apsvērt arī sava mīluļa sterilizāciju/kastrāciju. Konsultējieties ar savu veterinārārstu un laikus ieplānojiet tikšanos. Arī tas ir vienreizējs maksājums, kas jums var rasties.

Izmantojot šo sarakstu, jūs varat sagatavoties tam, ko jums varētu nākties tērēt, lai mājās ievestu jaunu mājdzīvnieku.

Pastāvīgās izmaksas, kas jums būs jāsedz

Papildus izmaksām, ko jūs tērēsiet, iegādājoties Siamiešu kaķi, jums regulāri būs jātērē pietiekami daudz naudas. Siamiešu kaķim ir nepieciešams uzturs ar augstu olbaltumvielu saturu, tāpēc pārliecinieties, ka izvēlaties kvalitatīvu kaķu barību.

Turklāt Siamiešu kaķiem ir lielāka nosliece uz veselības traucējumiem, tāpēc jums ir jāieplāno regulāras sava mīluļa pārbaudes pie veterinārārsta. Turklāt, lai Siamiešu kaķis saglabātu lielisku veselību, pārliecinieties, ka nepalaidat garām vakcināciju, kas var ievērojami samazināt vairāku veselības traucējumu risku

Vislabāk, ja jūs vienmēr izvēlaties apdrošināt savu kaķi, tiklīdz mājās atvedat jaunu kaķēnu. Apdrošināšanas izmaksas var ievērojami pieaugt, kad kaķis noveco un veselības problēmas kļūst izteiktākas

Dažas no pastāvīgajām izmaksām, kas jums būs jāsedz, ir šādas:

 • Barība,
 • Kaķa apdrošināšana,
 • Medikamenti un vakcinācija,
 • Katru gadu jauna pakaišu kaste.

Kāpēc Siamiešu kaķi ir dārgi?

Varētu šķist, ka Siamiešu kaķu iegāde un dzīve ar tiem ir dārgs pasākums. Siamiešu kaķu audzināšana patiešām ir dārga, bet tas ir tā vērts. Šī šķirne ir dārga daudzu iemeslu dēļ, bet visnozīmīgākais ir tas, ka tās ir unikālas un atšķirīgas (gan izskata, gan rakstura ziņā). Tie ir skaisti ar unikālām zīmēm un zilu krāsu, kā arī jautru personību, kas labi sadzīvo burtiski ar jebkuru.

Turklāt Siamiešu kaķi ir hipoalerģiski un līst daudz mazāk nekā citu šķirņu kaķi. Tāpēc tās ir iecienījuši cilvēki, kuri cīnās ar alerģijām. Siamiešu kaķis nozīmē, ka mazāk būs jātīra māja un mazāk būs jātērē medikamenti pret alerģiju.

Šīs ideālās fiziskās un personības īpašības ir galvenie iemesli, kāpēc Siamiešu kaķis ir daudz vērtīgāks par citu šķirņu kaķiem.

Cik vērts ir Siamiešu kaķis? – Nobeiguma vārdi

Siamiešu kaķi ir dārga šķirne, kuru var iegādāties ar unikālu personību un izskatu, īpaši, ja izvēlaties kaķi no ciltsdarba veidotāja. Cenu ietekmē ne tikai tas, no kurienes jūs iegādājaties kaķi, bet arī Siamiešu kaķa vecums, krāsa un kvalitātes īpašības. Tāpēc, ja plānojat iegādāties mājās Siamiešu kaķi, sagatavojieties, ka mājdzīvnieka iegādei sākotnēji iztērēsiet no 250 līdz 2500 ASV dolāru. Bet tas vēl nav viss. Siamiešu kaķa patiesā vērtība ir daudz lielāka, jo tas sagaida, ka jūs iztērēsiet vēl nedaudz vairāk, kad mājās atvedīsiet jauno mīluli un audzināsiet to kā savu īsto kompanjonu.