Dažādas Siamiešu kaķu krāsas

Dažādas Siamiešu kaķu krāsas

Siamiešu kaķi ir viena no elegantākajām un unikālākajām kaķu šķirnēm. Tām ir īpatnējs kažoka raksts, kas padara tās uzreiz atpazīstamas gan kaķu mīļotājiem, gan nespeciālistiem. Siamiešu kaķiem ir gan balts ziloņkaula krāsas kažoks, gan tumši pelēks ar dažādām krāsām uz ekstremitātēm. Tāpēc visi Siamiešu kaķi piedzimst balti, un to punktu krāsa sāk parādīties, kad kaķi kļūst vecāki. Tāpēc jūs varat noteikt, kurš Siamiešu kaķis jums ir, aplūkojot tā ķermeņa punktus pēc tam, kad tas izaudzis. Ņemot vērā iepriekš teikto, ja jūs vēlaties iegādāties kādu kaķi savai mājai, vislabāk ir izglītoties par dažādām Siamiešu kaķu krāsām. Lūk, ceļvedis par to, kas jums būtu jāzina.

Siamiešu kaķu dažādās krāsas

Kaķu mīļotāju asociācija (CFA) ir atzinusi tikai četras Siamiešu kaķu krāsas. Šo krāsu pamatā ir to punktu krāsa. Tas nozīmē, ka Siames kaķu sejas, ausu galu, kāju, ķepu, ķepu spilventiņu, deguna ādas un astes kažokādas krāsa ir noteikta, t. i., punkts, bet pārējā ķermeņa kažokāda parasti ir balta vai pelēka. Tātad četri pieņemtie Siames kaķu krāsu varianti ir roņu punkts (melni punkti), zilais punkts (zilgani pelēki punkti), šokolādes punkts un ceriņu punkts.

Siames kaķi var būt arī citās krāsās, bet parasti tas ir šo krāsu punktu vai citu kaķu šķirņu maisījums. Tāpēc var sagaidīt arī tabbiju Siamiešu kaķi, bet tas nav tīršķirnes Siamiešu kaķis. Aplūkojiet informāciju par katru no oficiālajām četrām Siamiešu kaķu krāsu variācijām.

1. Siamiešu kaķu krāsu variācijas. Siamiešu kaķi ar roņu punktu

Siamiešu kaķiem ar roņu punktu ir melni, tumši brūni (roņu brūnie) vai tumši pelēki punkti. Savukārt pārējās ķermeņa daļas kažoka krāsa ir ievērojami gaišāka – no krēmkrāsas līdz gaiši brūnganai krāsai. Tiek uzskatīts, ka šis kaķis ir melnais kaķis, bet tā ģenētika ļauj tumšajām krāsām izpausties tikai uz punktiem, nevis uz visa ķermeņa.

Siamiešu kaķis ar roņu punktu ir sākotnējā Siamiešu kaķu krāsa. Visas pārējās krāsas ir šīs versijas variācijas vai atšķaidījumi. Tāpēc Siamiešu kaķis ar roņu punktu ir visizplatītākais no visām citām Siamiešu kaķu krāsām.

Jāņem vērā arī tas, ka gandrīz visiem Siamiešu kaķiem ir spilgti zilas acis. Krāsu variācijas maz vai nemaz neietekmē acu krāsu – var būt tikai nelielas atšķirības

2.

. Siamiešu kaķi ar zilu punktu

Siamiešu kaķi ar zilu punktu ir visretākie no visiem Siamiešu kaķiem. To var atpazīt, uzmanīgi aplūkojot punktus. Punktiem ir zils, auksts tonis ar pelēku nokrāsu. Turklāt arī pārējā ķermeņa kažoka baltā tonī ir zilgans tonis, nevis iedeguma/bēša krāsas tonis. Tas nozīmē, ka zilgani pelēkā krāsa uz ķepām un kājām pakāpeniski izbalē līdz gaišākam baltam tonim. Tāpēc jūs varat pamanīt, ka tā vēders un krūtis ir nedaudz tumšākas nekā pārējā ķermeņa daļa.

Tomēr Siamiešu kaķu zilā punkta kaķu krāsas punkti nepaliek nemainīgi visu mūžu. Kad tas ir kaķēns, tā punktu krāsa ir tik gaiša, ka tie ir tik tikko saskatāmi. Dabiskā krāsa izpaužas lielāko dzīves daļu, un, tuvojoties vecumdienām, punktu kažoka krāsa kļūst ievērojami tumšāka. s

Siamiešu kaķu zilo punktu kaķu retums padara tos samērā dārgus. Par pašu kaķi var nākties iztērēt no 800 līdz 1000 ASV dolāru. Šajā summā nav iekļauti papildu izdevumi, kas saistīti ar kaķa kopšanu. Turklāt izstāžu kvalitātes siamiešu kaķēni ir ievērojami dārgāki, un to cenas var sasniegt pat 2500 ASV dolāru. Izstāžu kvalitātes kaķēnu cenas parasti ir augstas, ja viņu senči ir bijuši arī izstāžu kaķi. Ņemot to vērā, jums vienmēr vajadzētu apsvērt iespēju adoptēt kaķēnu.

3. Šokolādes punkta siamiešu kaķi

No oficiālajām četrām dažādām Siamiešu kaķu krāsām šokolādes punkta siamiešu kaķiem ir vismazākais krāsu kontrasts starp kažociņu uz punktiem un pārējā ķermeņa. Tāpēc to ķermeņa kažoks ir ziloņkaula krāsā. Savukārt ausis, deguns, ķepas, kājas un aste ir piena šokolādes krāsā. Tomēr ķepu spilventiņi un deguna āda ir kanēļa rozā krāsā.

4. Siamiešu kaķis ar ceriņa nokrāsas punktu

Siamiešu kaķi ar ceriņa nokrāsas punktu ir pazīstami arī kā Siamiešu kaķi ar sala nokrāsu. Tas tāpēc, ka tā kažoka krāsa uz punktiem ir auksti pelēka ar smalku rozā nokrāsu. Tāpat kā gaišajiem punktiem, arī to ķermeņa kažokam ir spilgta krāsa, ko vislabāk var raksturot kā ledusbaltu. Baltajā krāsā nav ēnojuma, tāpēc tā ir sniega krāsā atšķirībā no krēmkrāsas, smilškrāsas vai ziloņkaula krāsas, kas raksturīga citiem tipiem. Turklāt tā deguna āda un ķepu spilventiņi ir lavandas rozā krāsā.

Siamiešu kaķis ar ceriņkrāsas punktu ir arī visgaišākās krāsas Siamiešu kaķis no oficiālajām četrām Siamiešu kaķu krāsām. Atšķirībā no zilā punkta Siamiešu kaķiem un citiem krāsu tipiem, Siamiešu kaķu ar ceriņainu punktu krāsa nemainās (netumšojas), tiem pieaugot. Šis krāsu tips bija trešais oficiāli atzītais un pieņemtais krāsu tips.

Citas Siamiešu kaķu krāsas

Neapšaubāmi ir tikai četras oficiālās Siamiešu kaķu krāsu variācijas. Tomēr tās var sastapt arī citās krāsās, ja tās nav tīršķirnes. Dažas no dažādām Siamiešu kaķu krāsām ir šādas.

Siamiešu kaķi ar sarkanu punktu

Siamiešu kaķi ar sarkanu punktu var sastapt tad, ja tie ir Siamiešu kaķu, bruņurupučaina un sarkanā tabbija krustojumi. Šiem kaķiem ir siltas baltas krāsas ķermenis ar rozā ķepu spilventiņiem un deguna ādu. Šos kaķus dēvē arī par oranžā punkta Siamiešu kaķiem.

Siamiešu kaķi ar sarkano punktu

Siamiešu kaķi ar sarkano punktu ir Siamiešu kaķu ar sarkano punktu un mājas tabbija kaķu krustojumi. Tiem ir svītraini punkti, un krāsas var atšķirties atkarībā no Siames kaķu punkta krāsas.

Krēmkrāsas punkta Siames kaķi

Krēmkrāsas punkta Siames kaķi ir Siames kaķu, sarkano mājas īsspalvaino kaķu un Abisas kaķu krustojums. Tātad, kaķu krāsa ir vēsi krēmkrāsaina, un ķermeņa kažoks ir balts/krēmkrāsains. Bostāda āda un ķepu spilventiņi ir rozā krāsā. No dažādām Siames kaķu krāsām šis ir viens no tiem, kas izskatās īpaši maigs, lai gan tas nav tīrs Siames kaķis.

Ārzemju baltais

Ārzemju baltais ir Siames kaķu nepiešķirtais variants, tikai tam nav kontrastējošas punktu krāsas. Tādējādi viss kažociņš ir spilgti balts bez ēnojuma. Arī šiem kaķiem parasti ir zilas acis, tāpat kā lielākajai daļai Siamiešu kaķu.

Īsi fakti par dažādām Siamiešu kaķu krāsām

Lai gan ir dažādas Siamiešu kaķu krāsas, visas tās ir gandrīz visās jomās līdzīgas. Tāpēc visiem šiem Siamiešu kaķiem ir līdzīgas personības iezīmes, un tiem ir vienādi izmēri un dzīves ilgums. Vienīgā atšķirība ir to kažoka krāsa. Tāpēc jums nebūs jāveic nekādi īpaši aprūpes un drošības pasākumi attiecībā uz konkrētu krāsu tipu. Ja plānojat iegādāties mājās šādu kaķi, jums jāzina daži īsi fakti par Siamiešu kaķiem

  • Augstums – no 10 līdz 12 collām
  • Svars – no 5 līdz 12 kilogramiem
  • Dzīves ilgums – no 10 līdz 13 gadiem

Jums jāzina, ka Siamiešu kaķi ir salīdzinoši prasīgi mājdzīvnieki. Tāpēc jums būs jāvelta daudz laika un pūļu, lai nodrošinātu tām rūpes un uzmanību. Šādā veidā jūs nodrošināsiet, lai tas jūsu ģimenē paliktu vesels un laimīgs.

Siamiešu kaķu rakstura iezīmes

Jums jāzina, ko sagaidīt, ja izvēlēsieties, lai Siamiešu kaķis kļūtu par jūsu ģimenes locekli. Lūk, dažas īsas Siamiešu kaķu personības iezīmes.

Tie ir mīlīgi

Siamiešu kaķi ir īpaši mīlīga šķirne. Tās prasa no jums daudz uzmanības un mēdz sekot jums pa visu māju. Tāpat jūs varat sagaidīt, ka jūsu Siamiešu kaķis daudz laika pavadīs, sēžot jums klēpī. Šie kaķi mēdz būt arī diezgan skaļi, bieži paužot jums savas jūtas. Tāpēc sagaidiet, ka kādu laiku pavadīsiet arī sarunās ar savu kaķi.

Tie ir inteliģenti

Siamiešu kaķi ir viena no inteliģentākajām kaķu šķirnēm. Augstās inteliģences dēļ tiem katru dienu ir jāiesaistās interaktīvās spēlēs, lai saglabātu asas prāta spējas.

Daži pēdējie vārdi

Tagad, kad jūs zināt, kādas ir Siamiešu kaķu krāsas un kā tas neietekmē viņu personību vai veselību, jūs varat vienkārši koncentrēties uz to, lai iegūtu tādu kaķi, ar kuru jau no paša sākuma ir lieliska saikne.