Kā es varu izlemt, vai Siamiešu kaķis ir piemērots tieši man?

Kā es varu izlemt, vai Siamiešu kaķis ir piemērots tieši man?

Siamiešu kaķis ir viena no retākajām un senākajām mūsdienās sastopamajām kaķu šķirnēm. Tās vēsture ir vairāk nekā desmit gadsimtus sena, un, iespējams, jūs zināt, ka Taizemē Siamiešu kaķi tika uzskatīti par svētiem. Kad tās pārcēlās uz ASV kā karaliskās šķirnes dzīvnieki, daudzi cilvēki vēlējās tās iegūt savā īpašumā to elegances, unikālā izskata un tumši zilo acu dēļ. Šie kaķi ir ļoti inteliģenti, skaļi un prasīgi, un, izlemjot iegādāties Siamiešu kaķi sev, jums jāapsver, vai Siamiešu kaķis ir piemērots tieši jums.

Lai gan Siamiešu kaķis ir lielisks mājdzīvnieks lielākajai daļai mājdzīvnieku īpašnieku, tas tomēr nav mājdzīvnieks visiem. Siamiešu kaķis bieži vien nav īstā izvēle tiem mājdzīvnieku vecākiem, kuri nevar veltīt laiku un uzmanību Siamiešu kaķim katru dienu.

Šajā rakstā ir sniegta interesanta informācija par Siamiešu kaķi, kas palīdzēs jums saprast, kā izlemt, vai Siamiešu kaķis ir piemērots tieši jums.

Apsverot iespēju kļūt par Siamiešu kaķa īpašnieku

Apsverot iespēju kļūt par Siamiešu kaķa īpašnieku, jums jāņem vērā šādas lietas, kas palīdzēs jums izlemt, vai Siamiešu kaķis ir piemērots tieši jums.

Uzziniet vairāk par kaķa pozitīvajām īpašībām

Iespējams, jūs jau daudz ko zināt par Siamiešu kaķu izskatu. Tie ir eleganti, tiem ir skaistas zilas acis ar dažādām krāsu variācijām, un to kažoks neprasa daudz kopšanas. Taču bez ārējā izskata ir vēl daudz kas cits, kas jums jāzina par Siamiešu kaķiem.

Tie ir sirsnīgi un mīloši. Siamiešu kaķis labprāt pavadīs laiku kopā ar jums un priecāsies par jūsu kompāniju, kad skatīsieties savu iecienītāko televīzijas raidījumu, un neiebildīs naktī kāpt kopā ar jums gultā. Siamiešu kaķi lieliski sadzīvo ar bērniem, bet jums kā pieaugušajam ir jāpārliecinās, ka jūs vienmēr uzraugāt savus mazos bērnus, kad viņi ir kopā ar jūsu mājdzīvnieku.

Apsvērumi, ja jums mājās ir vēl viens mājdzīvnieks

Vai jums mājās ir vēl viens kaķis? Vai suns?

Neuztraucieties.

Siamiešu kaķi bieži vien labi sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem, tostarp kaķiem un suņiem. Patiesībā Siamiešu kaķi parasti lieliski sadzīvo arī ar svešiniekiem. Viņiem nepieciešama tikai uzmanība un kompānija, un parasti Siamiešu kaķi vislabāk ir adoptēt pārī. Bet, ja jums mājās jau ir mājdzīvnieki, ziniet, ka jūsu jaunais Siamiešu kaķis labi sadzīvos ar jums, jo īpaši, ja otram mājdzīvniekam ir tāds pats raksturs kā jūsu Siamiešu kaķim.

Turklāt, ja esat vēlējies par savu mājdzīvnieku suni, bet kādu iemeslu dēļ neesat varējis to adoptēt, apsveriet iespēju adoptēt Siamiešu kaķi. Tiem ir līdzīgas īpašības kā sunim, un laika gaitā jūs pat varat iemācīt tos spēlēt aportēšanu.

Uzmanieties par viņu veselības problēmām

Siamiešu kaķi ir tīršķirnes kaķi; tiem ir paaugstināts vairāku veselības traucējumu risks. Daži no veselības traucējumiem, ar kuriem var saskarties Siamiešu kaķis, ir šādi.

Zobu slimības

Daži kaķi parasti slikti rūpējas par savu zobu veselību, un Siamiešu kaķi ir vieni no tiem. Tāpēc zobu problēmas ir ļoti izplatītas šīs šķirnes kaķiem. Lai gan tās parasti sākas ar ēdiena nogulsnēm, laika gaitā tās sacietē un veido zobakmeni, kas var izraisīt smagas zobu infekcijas. Dažos gadījumos hroniskas zobu infekcijas var izraisīt Siamiešu kaķa zobu izkrišanu, kā arī bojāt tā iekšējos orgānus.

Bakteriālas un vīrusu infekcijas

Parasti Siamiešu kaķiem ir novājināta imūnsistēma, tāpēc tie ir uzņēmīgāki pret bakteriālām un vīrusu infekcijām. Apsverot iespēju iegādāties Siamiešu kaķi sev, ir vērts zināt, ka vairākas infekcijas var novērst, veicot vakcināciju. Atkarībā no kaķa vecuma un citiem riska faktoriem, kas saistīti ar viņa dzīvesveidu, konsultējieties ar savu veterinārārstu un veiciet Siames kaķa imunizāciju, lai novērstu vairāku veidu infekcijas.

Megaesophagus

Kad Siames kaķis apēd barību, tā nokļūst kuņģī, sašaurinoties caur caurulītei, ko sauc par barības vadu. Tomēr pastāv medicīnisks stāvoklis, kura dēļ barības vads izstiepjas. Rezultātā barība nenonāk līdz kuņģim, tā vietā tā paliek jūsu mīluļa barības vadā. Šāda veida kuņģa un zarnu trakta saslimšana ir ļoti izplatīta Siamiešu kaķu vidū.

Siamiešu kaķiem bieži sastopami vairāki citi veselības traucējumi, tostarp separācijas trauksme un depresija, kaķu hiperestēzijas sindroms, tīklenes atrofija un daži vēža veidi, tāpēc, pirms adoptējat kādu no šiem veselības traucējumiem, pievērsiet pietiekamu uzmanību visiem tiem.

Uzziniet vairāk par šķirni

Iespējams, jūs jau zināt par Siamiešu kaķu ārējo izskatu, pozitīvajām īpašībām un veselības stāvokli, taču jums ir jāzina arī daži specifiski šķirnes dati. Tikai tad, kad jums būs pilnīga informācija par visiem Siamiešu kaķu personības aspektiem, jūs varēsiet noskaidrot, vai Siamiešu kaķis ir piemērots tieši jums.

Siamiešu kaķi atšķiras no citu šķirņu kaķiem

Kaķi parasti ir mierīgāki un labprāt guļ. Ja jūs meklējat mierīgu kaķi, kas neprasa daudz uzmanības, tad Siamiešu kaķis nav piemērots tieši jums. Siamiešu kaķi ir aktīvi, un to turēšana ir ļoti līdzīga suņa turēšanai. Viņiem bieži jāiet ārā un jāpavada daudz laika kopā ar jums. Ja jūs nepievēršat tiem pietiekami daudz laika un uzmanības, tiem ir nosliece uz depresiju un trauksmi.

Turklāt Siamiešu kaķi ir ziņkārīgi, ar spēcīgu gribu un inteliģenti. Ja Siamiešu kaķis nolemj kaut ko darīt, tas to darīs neatkarīgi no sekām, un šī uzvedības iezīme nav raksturīga citiem kaķu tipiem.

Tomēr, tā kā Siamiešu kaķi ir inteliģenti un bieži vien ir apņēmības pilni rīkoties, atšķirībā no suņiem tos var būt grūti apmācīt. Turklāt tās ir ļoti ziņkārīgas, un, tiklīdz jūs tās atvedīsiet mājās, varat sagaidīt, ka tās sapīsies vados un rāpīsies pa plauktiem. Tāpēc, pirms iegādājaties Siamiešu kaķi, pārliecinieties, ka jūsu mājoklis ir drošs jaunajam kaķim. Nodrošiniet visus vaļējos vadus, uz visiem plauktiem ievietojiet drošības slēdzenes, kamīnam uzlieciet ekrānu un dariet visu, ko darītu, kad jūsu bērns sāk rāpot. Tikai tad, ja jūs varat veltīt tik daudz laika, lai nodrošinātu mājokli jaunajam Siamiešu kaķim, tikai tad tas ir piemērots tieši jums.

Ziniet par Siamiešu kaķa nevēlamajām īpašībām

Tomēr Siamiešu kaķis ir skaļš un prasīgs. Lai gan parasti kaķi ir čivinoši un dažkārt purpina, Siamiešu kaķis ir ārkārtīgi skaļš un izdveš ļoti skaļus, zemas skaņas vaimanas un ņaudēšanu, ko dēvē par ”mizu” Ņemot vērā to, ka šī šķirne ir diezgan prasīga, Siamiešu kaķis, ja viņš kaut ko vēlas, turpinās radīt šo troksni stundām ilgi. Pirms iegādājaties Siamiešu kaķi, ziniet, ka meezeri bieži vien ir diezgan kaitinoši, un ir grūti ignorēt Siamiešu kaķa gaudošanu.

Ja esat cilvēks, kas daudz laika pavada ārā vai kam ir prasīgs darbs, un plānojat atstāt Siamiešu kaķi vienu mājās, Siamiešu kaķis var nebūt laba izvēle. Bet pat tad, ja jūs mājās vedat jaunu Siamiešu kaķi, pārliecinieties, ka esat nolīgusi mājdzīvnieku pieskatītāju vai atvedusi kaķi pie drauga/ģimenes locekļa, kurš var nodrošināt jūsu jaunajam mājdzīvniekam kompāniju, kamēr jūs neesat mājās.

Padomājiet, vai Siamiešu kaķa prasīgais raksturs jūs nomierinās, vai arī vairos jūsu stresu.

Piemērota Siamiešu kaķa atrašana

Siamiešu kaķiem ir ilgs mūžs, un, ja jūs iegādājaties Siamiešu kaķi un labi par to rūpēsieties, ziniet, ka esat ieguvuši draugu, kas jūs pavadīs pat 15 līdz 20 gadu garumā. Taču, pirms izlemjat iegādāties Siamiešu kaķi sev, jums jāzina, ka Siamiešu kaķis atšķiras no citu šķirņu kaķiem. Tie nav parastie mierīgie kaķi, kuriem patīk daudz gulēt. Tā vietā Siamiešu kaķis ir aktīvs, alksto pēc uzmanības un ir lieliska kompānija bērniem.

Turklāt dažas Siamiešu kaķa ne pārāk labas īpašības nepadara to par piemērotu izvēli visiem. Siamiešu kaķis ir nosliece uz depresiju un trauksmi, ja to atstāj vienu ilgu laiku. Turklāt tam ir arī tendence saslimt ar vairākām veselības problēmām, kas nozīmē, ka jums būs jāvelta laiks sava kaķa profilaktiskai aprūpei.

Tāpēc, lai gan Siamiešu kaķis ir lielisks mājdzīvnieks lielākajai daļai mājdzīvnieku īpašnieku, tas bieži vien nav īstā izvēle tiem mājdzīvnieku vecākiem, kuri nevar veltīt laiku un uzmanību savam Siamiešu kaķim katru dienu. Paturot prātā iepriekš minētos faktorus, tikai jūs varat izlemt, vai Siamiešu kaķis ir piemērots tieši jums. Skatiet arī mūsu Pilnīgu ceļvedi par to, kā audzēt Siamiešu kaķi kā mājdzīvnieku

.