Kas jums jāzina par Siamiešu kaķu peldināšanu

Kas jums jāzina par Siamiešu kaķu peldināšanu

Siamiešu kaķu vecākiem bieži rodas jautājumi par Siamiešu kaķu tīrīšanu. Lielākā daļa mājdzīvnieku vecāku ir noraizējušies par to, cik bieži būtu jāmazgā Siamiešu kaķis, kā ar to rīkoties peldes laikā un vai viņam patīk atrasties ūdenī. Visi šie jautājumi ir būtiski, jo Siamiešu kaķa peldināšana ir neatņemama kaķa kopšanas procesa sastāvdaļa.

Tomēr atbilde uz šiem jautājumiem ir atkarīga no daudziem faktoriem. Un Siamiešu kaķu peldināšanas procesā ir daudz kas cits.

Šajā rakstā mēs dalāmies ar visu, kas jums jāzina par Siamiešu kaķu peldināšanu. Parasti Siamiešu kaķi nepieciešams mazgāt ik pēc 4-6 nedēļām, taču mazgāšanas biežums ir atkarīgs no Siamiešu kaķa apmatojuma garuma. Turklāt tas, cik bieži nepieciešama vannošana, ir atkarīgs no vairākiem citiem faktoriem, tostarp no tā, cik daudz laika Siamiešu kaķis pavada ārā, no Siamiešu kaķa vecuma un no tā, kāda ir jūsu mājas vide. Un, lai gan Siamiešu kaķiem patīk rotaļāties ūdenī, viņiem nepatīk, ja jūs iejaucaties un sniedzat viņiem patīkamu dušu. Tāpēc, plānojot savu Siamiešu kaķi peldēt, ir nepieciešams tam pienācīgi sagatavoties.

Cik bieži jāmazgā Siamiešu kaķis?

Siamiešu kaķa peldināšanas biežums ir atkarīgs no tā, cik garš ir viņa kažociņš. Parasti Siamiešu kaķis ir jāmazgā reizi 4-6 nedēļās. Ja Siamiešu kaķim ir īsāks apmatojums, to var mazgāt pat reizi 2-3 mēnešos. Tas ir tāpēc, ka Siamiešu kaķi ar īsāku apmatojumu var efektīvāk tīrīt sevi. Līdz ar to tām nav nepieciešama bieža vannošana.

Papildus kažoka garumam vairāki citi faktori nosaka Siamiešu kaķu vannošanas biežumu. Daži no šiem faktoriem ir šādi

Siamiešu kaķa rotaļu laiks ārā

Lai gan Siamiešu kaķi ir lieliski mājdzīvnieki iekštelpās, ja Siamiešu kaķis daudz laika pavada ārā, tas būs jāmazgā bieži, piemēram, reizi 4-6 nedēļās. Tāpat, ja jums kā mājdzīvnieka vecākam patīk daudz laika pavadīt brīvā dabā, piemēram, pārgājienos, kempingos un citos āra piedzīvojumos, un jums patīk pavadīt savu Siamiešu kaķi līdzi, ir svarīgi to mazgāt, tiklīdz atgriežaties mājās.

Mājas vide

Vides veids, kurā dzīvo jūsu Siamiešu kaķis, arī būtiski nosaka to, cik bieži jums jāmazgā jūsu mājdzīvnieks. Ja jūsu kaķis dzīvo tīrā un sakoptā mājoklī, kur viņam ir pietiekami daudz iespēju kontaktēties ar ģimenes locekļiem, tas veicinās kaķa vēlmi uzturēt tīrību. Tāpēc Siamiešu kaķi, kas lielāko daļu laika pavada siltā, mājīgā vidē, nepieciešams retāk peldināt.

Tomēr, ja Siamiešu kaķis dzīvo naidīgos dzīves apstākļos, tas nemudinās to uzturēt tīrību. Tāpēc Siamiešu kaķis būs jāmazgā biežāk.

Siamiešu kaķa vecums

Siamiešu kaķi ir dabiski ziņkārīgi. Tomēr jaunie kaķēni ir dzīvīgāki un enerģiskāki, kā arī ziņkārīgāki. Rezultātā viņi kļūst netīrāki. Taču tas neattiecas uz vecākiem un nobriedušākiem Siamiešu kaķiem. Tāpēc tās ir retāk jāmazgā.

Problēmas ar ērcēm un blusām

Kaķiem ir raksturīgi saslimt ar ērcēm un blusām. Ja jūsu Siamiešu kaķis cīnās ar šo problēmu, iespējams, ka, lai atbrīvotos no kaitēkļiem, būs nepieciešama biežāka vannošana, kā arī ārstēšana un plaša mājas tīrīšana.

Kā peldināt Siamiešu kaķi?

Tagad, kad jūs jau zināt, kādi faktori ietekmē Siamiešu kaķa peldināšanas biežumu, ir pienācis laiks uzzināt vairāk par to, kā peldināt Siamiešu kaķi.

Sagatavošanās Siamiešu kaķa peldināšanai

Plānojot peldināt Siamiešu kaķi, sagatavojiet sevi, uzvelkot vecu kleitu ar garām piedurknēm. Siamiešu kaķi vannošanās laikā var kairināties un saskrāpēt jūs, tāpēc garās piedurknes pasargās jūs no saskrāpēšanas.

Kamēr gatavojaties, neaizmirstiet sagatavot arī savu mīluli šim darbam. Pārliecinieties, ka pirms vannošanas esat nogriezis kaķa nagus. Arī tas ir pasākums, lai pasargātu sevi no saskrāpēšanas. Lai gan jūsu Siamiešu kaķis mīl ūdeni, tam var nepatikt jūsu iejaukšanās, un tāpēc vannošanās laikā tas var kļūt aizkaitināts. Daudzi kaķi šī iemesla dēļ saskrāpē savus saimniekus, tāpēc jums ir attiecīgi jāsagatavojas.

Turklāt jums ir jāsagatavo arī vieta, kur peldēt Siamiešu kaķi. Bieži vien labs risinājums ir peldēt Siamiešu kaķi vannas istabā. Taču daži mājdzīvnieku vecāki izvēlas šo darbu veikt arī virtuvē, jo īpaši, ja tur ir divvietīga izlietne. Tādā gadījumā vienu izlietni var izmantot ziepju mazgāšanai, bet otru – mājdzīvnieka skalošanai.

Ja jūs savu Sīmas kaķi mazgājat vannas istabā, jūs varat izmantot dušas galviņu, lai noskalotu savu kaķi, vai arī izmantot ar ūdeni piepildītus spaiņus, lai mazgātu savu mājdzīvnieku.

Neatkarīgi no vietas, jums no tās jānoņem visi būtiskie un trauslie priekšmeti, kas var salūzt, ja jūsu kaķis mēģina izvairīties no situācijas. Turklāt vislabāk ir nodrošināt vietu pret slīdēšanu, novietojot gumijas vai plastmasas paklājiņu.

Siamiešu kaķa peldēšanai nepieciešamie instrumenti

Šeit ir uzskaitīts, kas nepieciešams Siamiešu kaķa peldināšanai.

 • Sejas lupatiņa,
 • Dvielis,
 • Birste vai ķemme,
 • Kaķu šampūns vai, ja jūsu mīlulim ir blusas vai ērces, jums var būt nepieciešams īpaši izstrādāts kaķu šampūns.

Pārliecinieties, ka Siames kaķa peldēšanai nekad nelietojiet parastu šampūnu vai ziepes, jo tas var sabojāt ādu un kaķa kažoku.

Jums būs nepieciešams arī remdens ūdens, lai Siames kaķis varētu izbaudīt peldes procedūru.

Peldēšanas process

Peldinot Siamiešu kaķi, tas ir trīs posmu process, kurā jūs mazgājat kaķi, tad noskalojat šampūnu un visbeidzot to izžāvējat. Aplūkosim katru soli tuvāk. 1. solis – mazgāšana

Ievietojiet kaķi traukā (spainī vai izlietnē) un izmazgājiet kaķa kažoku tā, lai samitrinātu visu ķermeni, izņemot galvu. Veiciet šo procesu, atbalstot kaķi un saglabājot kaķa ausis un seju sausu.

2. posms – skalošana

Tagad pāriet pie nākamā trauka, kurā ir tīrs ūdens, un maigi noskalojiet kaķi. Iespējams, ka kaķi nāksies skalot vairākas reizes, lai tas būtu pienācīgi attīrīts. Šajā brīdī varat notīrīt kaķa seju ar mitru roku vai sejas lupatiņu, bet pārliecinieties, ka seja nav pilnībā noskalota, jo tas var pārklāt jūsu mīluli.

3. solis – žāvēšana

Kad esat noskalojuši kaķi, neatstājiet to ar slapju kažoku. Tā vietā izņemiet to no trauka un maigi ietiniet sausā dvielī, neaizsedzot seju. Tagad maigi berzējiet dvieli visos virzienos, vienlaikus seju žāvējot ļoti uzmanīgi.

Ar vati varat iztīrīt kaķa ausis, un, kad kaķis ir sauss, izķemmējiet tā matus un atstājiet tos sausā vietā.

Ar to tiek pabeigts process, lai jūsu kaķis būtu tīrs un kārtīgs.

Padomi Siamiešu kaķu peldināšanai

Visbeidzot, mēs dalāmies ar dažiem padomiem un norādījumiem par Siamiešu kaķu peldināšanu, lai tā būtu ērtāka gan jums, gan jūsu mīlulim.

 • Izvēlieties tādu dienas laiku, kad Siames kaķis ir vislabākajā noskaņojumā, jo tas atvieglo peldes procesu.
 • Neaizmirstiet nokniebt gan savus, gan Siames kaķa nagus. Jūs nevēlaties savainot savu mīluli, kamēr to peldat. Turklāt jūs vēlaties pasargāt arī sevi no kaķa skrāpējumiem.
 • Peldiniet savu Siamiešu kaķi vannas istabā vai virtuvē, bet pārliecinieties, ka telpa ir droša, tīra un tajā ir atbilstoši pasākumi, lai novērstu kaķa noslīdēšanu.
 • Vislabāk ir izmantot remdenu ūdeni un kvalitatīvu kaķu šampūnu. Ja jūsu kaķim nepieciešama īpaša apstrāde pret blusām un ērcēm, izvēlieties specializētu šampūnu pēc tam, kad esat pārrunājis problēmu ar veterinārārstu.
 • Nekad nelieciet ūdeni kaķim uz sejas, jo tas var to nobiedēt un atstāt pārgurušo.
 • Kamēr mazgājat kaķi ar šampūnu, veiciet tam labu masāžu, jo tā to atslābina.
 • Ja Siamiešu kaķim ir gari mati, neaizmirstiet tos vairākas reizes izskalot un izmazgāt cauri kažokam, lai tīrīšana būtu efektīvāka un rūpīgāka.
 • Izmazgājiet Siamiešu kaķi ar sejas lupatiņu, neizmantojot šampūnu. To darot, neaizmirstiet iztīrīt arī acis un to apkārtni.
 • Vislabāk ir žāvēt Siamiešu kaķi ar dvieli, bet, ja vēlaties izmantot pūtēju, žāvējiet to uz vidējas karstuma pakāpes.
 • Kad kaķis ir pilnīgi sauss, varat uzklāt eļļu vai smēreļļu, lai uzlabotu sava kaķa kažoka spīdumu un veselību.

Nobeiguma vārdi

Dažiem mājdzīvnieku vecākiem Siamiešu kaķa peldināšana var būt sarežģīta, taču, ja jūs atbilstoši sagatavosiet sevi un savu kaķi un zināsiet, kā un kad peldināt Siamiešu kaķi, tā var kļūt par patīkamu pieredzi gan jums, gan jūsu Siamiešu kaķim