Ko ņemt vērā, pērkot kaķu koku Siamiešu kaķim

Ko ņemt vērā, pērkot kaķu koku Siamiešu kaķim

Tāpat kā cilvēkiem, arī kaķiem var būt nepieciešamas mēbeles. Daudzi cilvēki domā, ka tas ir joks, bet mēs esam šeit, lai pārliecinātu jūs, ka arī mājdzīvniekiem ir nepieciešamas mēbeles. Ja domājat par kaķu koka iegādi Siamiešu kaķim, mēs esam šeit, lai jums palīdzētu.

Ja jūs savam kaķim piešķirsiet laiku vienam pašam savā telpā, tas nozīmē, ka arī jūs varēsiet baudīt mieru un klusumu. Cilvēkam ir ļoti svarīgi, lai viņam būtu sava telpa. Tāpat arī kaķim ir svarīgi, lai laiku pa laikam viņam būtu savs privātais privātais laiks.

Kaķu kokam ir vairākas priekšrocības. Siamiešu kaķis varēs uz tā snaust, kāpelēt, gulēt, gulēt, skrāpēties un pavadīt laiku. Daži kaķi ir ļoti aktīvi – šis kaķu koks tiem var būt ideāla vieta. Protams, tas arī nodrošinās jūsu kaķim prieku un izklaidi. Turklāt jums kā mājas īpašniekam nebūs jāuztraucas par to, ka jūsu Siamiešu kaķis saskrāpēs mēbeles jūsu mājā un sabojās vērtīgas senlietas.

Kāpēc ir svarīgs kaķu koks?

Mēs jau iepriekš runājām par to, cik svarīgi ir iegādāties kaķu koku Siamiešu kaķim. Tā kā šie kaķi ir hiperaktīvi, tie vienmēr ir ļoti aktīvi un vienmēr ir jāstimulē ar rotaļlietām. Viņu bezrūpīgā daba liek viņiem skrāpēt mēbeles visā mājā, vienlaikus mētājot ar piederumiem. Kurš gan vēlas, lai viņa pavisam jaunais dīvāna sēdeklis tiktu saplēsts nedēļu pēc tā saņemšanas?

Lai gan šī hiperparauga daba ir raksturīga jauniem kaķēniem, arī vecāki kaķi var izrādīt biežus enerģijas uzplūdus. Bieži var redzēt kaķus lēkājam un lēkājam no vienas vietas uz otru. Dažreiz, skrienot no viena istabas stūra uz otru, tie sabojā un salauž priekšmetus, kas atrodas ceļā. Ja jūsu kaķim būs pielāgots kaķu koks, kas veidots, ņemot vērā kaķa ieradumus un vēlmes, kaķis varēs izbaudīt vairāk prieka. Vislabākais ir tas, ka kaķu mēbeles var kļūt par glābiņu jūsu mēbelēm.

Mūsdienās kaķu koki ir pilnīgi satriecoši. Daži no tiem ir sarežģīti, un tajos ir daudz platformu, sēdekļu, caurumu, kur paslēpties, skrāpēšanas podi un pat piestiprinātas kaķu rotaļlietas.

Ja jums ir budžets, varat izvēlēties kaķu kokus ar rampām, kāpnēm un citiem jautriem elementiem, kas ļauj jūsu kaķim iztrakoties. Galu galā, tam ir jābūt drošai patvēruma vietai jūsu kaķiem – viņiem ir jābūt iespējai šeit atpūsties, spēlēties un izklaidēties, cik vien viņi vēlas.

Kas jāņem vērā, pērkot kaķu koku

1. Dizains

Kaķu koki ir pieejami dažādos izmēros, konfigurācijās un dizainā. Katrs kaķu koks, ko jūs atradīsiet, ir veidots vairāku iemeslu dēļ. Tā ir lieliska vieta, kur jūsu kaķim atveldzēties, un, ja jūs to turat pie loga, tas kļūst par lielisku vietu, kur jūsu kaķim uzkāpt.

Kaķi dievina kaķu koka virsotni, jo tā ir paaugstināta. Viņiem patīk, ka ir pilnīgs skats uz apkārtni, jo tas liek viņiem justies drošāk. Daži kaķu koki ir aprīkoti ar vairākiem skrāpēšanas stabiem, kā arī ar dažiem sēdekļiem un vietām, kas ļauj kaķim ērti pagulēt. Kaķu kokiem bieži ir kaķu šūpuļi un guļvietas.

Jums jāizlemj, kāda veida kaķu koks būtu piemērots jūsu kaķim. Tirgū atradīsiet daudz standarta kaķu koku, bet galvenais ir pielāgot šos kokus atbilstoši jūsu kaķa prasībām.

2.

2.

Skrāpēšana

Katram kaķim patīk skrāpēties. Tas ir viņu mīļākais hobijs. Patiesībā kaķi skrāpē visu, kas vien ir redzams – paklājus, koka mēbeles, virves, durvis – visu, ko vien var nosaukt.

Ja nezināt, ko tieši jūsu kaķis mīl skrāpēt, varat izvēlēties kaķu kokus, kuros ir daudz skrāpēšanas iespēju.

3.

Kaķa personība

Jūsu kaķu kokam jābūt veidotam atbilstoši jūsu kaķa personībai. Pielāgojot kaķu koku, izvēlieties tādu, kas atbilst jūsu kaķa izmēram un vecumam. Turklāt paturiet prātā kaķa spēju kāpelēt un to, cik aktīvs ir jūsu kaķis.

Kaķis, kurš mīl kāpelēt un visu dienu pavada, veicot dažādas aktivitātes, priecāsies par augstu kaķu koku, kurā ir daudz līmeņu. No otras puses, vecāki kaķi, kuri lielāko daļu laika pavada guļot vai kuriem nepatīk mainīt vietas, dos priekšroku kaķu kokam, kurā ir daudz guļvietu. Dažiem kokiem ir arī dažādas rotaļlietas – tās ir lieliski piemērotas kaķēniem, kuriem patīk rotaļāties.

4.

4.

5. Izturība

Protams, ir pašsaprotami, ka kaķu kokam jābūt pietiekami izturīgam, lai tas izturētu kaķa svaru. Jūsu kaķis uz koka lēkās un piedalīsies daudzās aktivitātēs. Jūs nevēlaties iegādāties kaķu koku, kas salūzīs vai salūzīs pie mazākā spiediena, jo tas kaķim radīs rētas. Nākotnē tas nekad vairs nevarēs uzticēties kaķu kokam.

Pērkot kaķu koku, pārliecinieties, vai tas ir izturīgs. Pievērsiet uzmanību tam, kā tas izskatās, un materiāliem, kas izmantoti tā izgatavošanā. Populārs kaķu koku variants ir masīvs ozols, turklāt tie piešķir telpai ļoti pievilcīgu izskatu.

Vēl daži faktori, kas jums jāņem vērā, ir, vai kaķu kokam jābūt ar platformām, kāpnēm vai sēdekļiem. Ja tam ir visi šie elementi, jāpārbauda, vai tas var izturēt šo papildu sastāvdaļu svaru. Ja jums ir daudz kaķu, jums būs jāiegādājas liels koka namiņš vai divi koka namiņi, lai visi kaķi varētu pietiekami izklaidēties

Par laimi, jūs varat iegādāties arī tādu kaķu koku, kas lieliski iederas jūsu mājā esošajās mēbelēs un lieliski atbilst interjeram. Galu galā kaķu koks arī ir mēbele. Iegādājoties pielāgotu, tas jūsu mājā izskatīsies lieliski. Tam nevajadzētu būt problēmai, jo mūsdienās kaķu koki ir izstrādāti tā, lai izskatītos īpaši. Kas jums traucē iegādāties visskaistāko kaķu koku savam kaķēnam?

Drošības padomi

Pērkot kaķu koku Siames kaķim, ir svarīgi paturēt prātā šos drošības faktorus:

  • Skrāpēšanas stabam nevajadzētu būt pārāk šauram vai pārāk augstam. Ja kaķu koks ir pārāk šaurs un plaukti nav ļoti plati, kaķim būs grūti atrast ceļu uz leju. Tas jo īpaši attiecas uz kaķēniem, kuriem pirms lēciena ir jāskatās lejā.
  • Ja iegādājaties kaķu koku ar piestiprinātām rotaļlietām, ir svarīgi, lai rotaļlietas nebūtu pārāk garas vai elastīgas, jo kaķis riskē nejauši apvilkt tās ap kaklu un aizrīkoties.
  • Kaķu kokā nedrīkst būt asu priekšmetu, kas potenciāli varētu savainot kaķi.
  • Kaķu koka pamatnei jābūt pietiekami platai, lai tā pārāk nesakustētos zem kaķa svara vai nesalūztu, ja kaķis sāks lēkāt no vienas vietas uz otru.
  • Pārliecinieties, ka kaķu koks ir izgatavots no izturīgiem materiāliem. Protams, ka kaķu kokiem, kas maksā vairāk, visticamāk, ir izmantoti labāki konstrukcijas materiāli. Nosakiet budžetu, ko esat gatavi tērēt savam kaķim, un atcerieties, ka šis koks ir paredzēts ilgam kalpošanas laikam – tas ir lielisks ieguldījums.

Alternatīva kaķu kokiem

Ja kaut kādu iemeslu dēļ nevēlaties kaķu koku, jo tas aizņemtu daudz vietas vai izmaksātu dārgi, mums ir alternatīva – kaķu baļķi!

Kad dosieties iepirkties savam kaķim, jūs redzēsiet, ka ne visiem kaķu baļķiem ir koka daļa. Jūs pat varat iegādāties, piemēram, pie loga piestiprināmus perēkļus savam kaķim, kas jūsu mājoklī neaizņem pārāk daudz vietas. Patiesībā tie nemaz neizmanto telpu, jo ir piekārti gaisā. Bez piestiprinātas pamatnes šie asari var ietaupīt daudz vietas, jo īpaši šaurā dzīvoklī.

Tomēr paturiet prātā, ka uz šiem asariem nav skrāpētavas. Tas nozīmē, ka, ja jūsu kaķis mīl skrāpēt mēbeles, jūs liegsiet tam viņa iecienītāko hobiju. Patiesībā jūsu kaķis savu neapmierinātību var izlietot citur – varbūt uz mēbelēm, kas atrodas jūsu mājā. Kurš to vēlas?