Ko paturēt prātā, ļaujot Siamiešu kaķim iziet ārā

Ko paturēt prātā, ļaujot Siamiešu kaķim iziet ārā

Sākotnēji Siamiešu kaķi tika saistīti ar Taizemes karaļnamu, un tie ir pazīstami ar savu neatkārtojamo, satriecošo izskatu. Atšķirībā no daudzām citām kaķu šķirnēm šiem uzticīgajiem un enerģiskajiem radījumiem ir nepieciešama īpaša kopšana. Lai gan ārpasaule šiem kaķiem piedāvā daudz, tā bieži vien ir apgrūtināta ar briesmām. No automašīnām, zagļiem, blusām un citiem kaķiem – Siamiešu kaķi ielās ir pakļauti neskaitāmiem potenciāliem riskiem. Atkarībā no reģiona, kurā dzīvojat, jūsu mīļotais kaķis var iekļūt negadījumā, tikt nozagts vai iesaistīties cīņā ar citu kaķi vai dzīvnieku. Tajā pašā laikā Siamiešu kaķi var gūt labumu no dabiskās stimulācijas, ko piedāvā āra dzīve.

Ņemot vērā iepriekš minēto, ir jāņem vērā daudzi faktori, kad jūs domājat par Siamiešu kaķa izlaišanu ārā.

Kas jums jāzina par Siamiešu kaķiem

Siamiešu kaķi ir mājas kaķi, kas paredzēti dzīvei mājās. Šķirnes spēj audzēt kaķus ar īpašībām, kuras vēlas veicināt. Lai gan tas var prasīt daudzus gadus, tomēr galu galā selekcionāriem izdodas sekmīgi izaudzēt dažas kaķu īpašības.

Siamiešu kaķi pirmo reizi tika atrasti pirms vairākiem gadsimtiem Taizemē. Gadu gaitā lielākā daļa šīs šķirnes savvaļas pazīmju ir izzudušas. Tagad tās ir kļuvušas par specializētu šķirni, kas ir pieprasīta to pārsteidzoši zilo acu un gludā ķermeņa ar smalku un spīdīgu kažoku dēļ. Pēc tik daudziem gadiem, kad šie kaķu mīluļi tika audzēti, lai iegūtu pieradinātas īpašības, tiem vienkārši ir grūti izdzīvot ārā.

Vai Siamiešu kaķi var iziet ārā?

Lielākā daļa kaķu īpašnieku iegūst siamiešu kaķus no audzētājiem. Ja iegādājaties mazuli, to nedrīkst atstāt ārā, kamēr nav veiktas visas obligātās vakcinācijas. Siamiešu kaķēnam arī jāierobežo kontakti un saskarsme ar citiem kaķiem un dzīvniekiem.

Atzīsim: nav droši laist ārā brīvi klaiņot parastu kaķi, nemaz nerunājot par Siamiešu šķirnes kaķiem. Jums kā Siamiešu kaķa īpašniekam ir jāatrod veids, kā apmierināt sava kaķēna vajadzības, nepakļaujot to briesmām.

Jums vienmēr jāzina, kur atrodas jūsu Siamiešu kaķis, lai jums nebūtu jābaidās par pārmērīgām briesmām, ar kurām tas saskaras ārpus telpām, jo īpaši dzīvojamajā pilsētā. Tomēr, ja nolemjat izlaist savu siāmiešu kaķi ārā, ņemiet vērā dažus faktorus.

Kas jāpatur prātā, izlaižot Siamiešu kaķi ārā

Šeit ir dažas lietas, kas jāņem vērā, pirms izlaižat savu siāmiešu kaķi ārā.

Tārpu un parazītu risks

Cilvēki, izejot ārā, veic daudzus piesardzības pasākumus. Savukārt dzīvnieki ir ļoti atšķirīgi. Jūsu Siāmas kaķis uzskries potenciāli bīstamām lietām un pēc tam laizīs kažoku un ķepas, riskējot saslimt ar nopietnām slimībām.

Jūsu Siāmas kaķis var inficēties ar parazītiem, raujot atkritumus vai staigājot pa piesārņotu zemi. Iespējams arī, ka tās apēd sabojātu barību no kaimiņu atkritumu konteineriem, kas var izraisīt tārpu iekļūšanu kuņģī. Dažas tārpi var apdraudēt dzīvību, ja kaķis netiek savlaicīgi ārstēts.

Lielāki veterinārārsta rēķini

Ikviens atbildīgs kaķa īpašnieks regulāri ved savu kaķi uz veterinārārstu. Siamiešu kaķim ir jāveic vakcinācija un ikgadēja apskate. Veterinārārsta rēķini jau tā var būt diezgan lieli, un, ļaujot kaķim klaiņot ārā, tie var palielināties vēl vairāk.

Piemēram, kaķi ir teritoriāli radījumi, kas ātri iesaistās cīņās ārā, kā rezultātā ir nepieciešama neatliekamā palīdzība traumu gadījumā. Turklāt, tā kā klaiņojošie kaķi nav vakcinēti, tie, kožot vai skrāpējot, var inficēt jūsu Siamiešu kaķi

Kaķi arī neuzmanās no satiksmes, tāpēc tos var notriekt automašīna, kas var izraisīt neatgriezenisku invaliditāti vai nāvi. Turklāt gadījumā, ja jūsu siāmietei būs nepieciešama operācija vai ilgstoša uzturēšanās slimnīcā, jūsu veterinārārsta rēķins pieaugs par vairākiem tūkstošiem dolāru.

Slēpjas briesmas

Aiz stūra jūsu kaķi var sagaidīt daudzas briesmas, jo īpaši, ja dzīvojat kustīgā rajonā. Siamiešu kaķis var ne tikai sastapties ar klaiņojošiem suņiem, bet arī nonākt saskarē ar indi un nevēlamiem cilvēkiem.

Suņi ir pazīstami ar to, ka dzen kaķus. Neatkarīgi no tā, cik vērīga un gudra ir jūsu siāmiešu kaķene, daži suņi var uzbrukt diezgan ātri, nodarot kaķenei nopietnus ievainojumus.

Daudzi cilvēki lieto indīgas vielas, piemēram, pesticīdus un insekticīdus, lai aizbiedētu kaitēkļus. Daži cilvēki savos pagalmos izvieto arī ķimikālijas un žurku indi, kas var ļoti apdraudēt jūsu kaķa veselību. Turklāt daudzi ziedi un dārza krūmi, piemēram, lilijas, var būt toksiski kaķim.

Kaķiem, kas brīvi klaiņo ārā, pastāv arī iespēja iesprūst šķūnīšos un garāžās bez iespējas izkļūt. Turklāt jūs nevarat gaidīt, ka kaimiņi būs tikpat laipni pret jūsu siamiešu kaķi kā jūs. Tā kā visur ir tik daudz briesmu, nav iespējams droši zināt, vai jūsu siamiešu kaķis būs drošībā ārā.

Bīstamība jūsu ģimenei

Jūsu siamiešu kaķis var atgriezties mājās pēc ilgstošas uzturēšanās ārā. Lai gan jūsu mājdzīvnieks var izskatīties kārtībā, nav iespējams droši zināt, vai tas neslēpj kādas slimības, kas var būt bīstamas jūsu ģimenei. Jūs nevarat zināt, kur jūsu siamiešu šķirnes dzīvnieks aizklīst, kad jūs viņu izlaižat ārā. Tādējādi nav iespējams zināt, ko viņi ieved jūsu mājās no ielas.

Tā kā jūsu siāmietis ir mīlīga būtne, tas, iespējams, pieguļ un samīļo ar visiem ģimenes locekļiem. Varbūt viņi pat guļ jūsu gultā. Neatkarīgi no tā, vai regulāri uzkopjat savu mājokli, jūs nevarat efektīvi likvidēt mikrobus, ko ienes jūsu kaķis, kas ir brīvībā. Iedomājieties, ka jūsu siāmietis ienes jūsu mājās visus mikrobus no atkritumu tvertnes.

Ņemot vērā jūsu atbildību par ģimenes veselības saglabāšanu, jums ir jāuzrauga savs siāmietis, un labākais veids, kā to izdarīt, ir turēt viņu telpās.

Ņemiet vērā kaimiņus

Var būt nepieklājīgi laist savu siāmiešu kaķi pa visu apkaimi. Galu galā, nav drošas iespējas zināt, vai jūsu kaimiņi nav alerģiski pret kaķiem vai vispār tos nemīl. Gadījumā, ja kāds no kaimiņiem tomēr mīl kaķus, viņi tomēr nevēlētos, lai svešs mājdzīvnieks rakņājas viņu atkritumos vai bez uzraudzības klaiņo viņu pagalmā.

Tā kā Siamiešu kaķi alkst uzmanības, tie var staigāt pie svešiniekiem, kuri nevēlas ar tiem kontaktēties. Turklāt dažiem jūsu kaimiņiem var piederēt arī lieli suņi, un jūs nevarat būt droši, uz kuru pagalmu jūsu siamiešu kaķis, klaiņojot ārā, var iekļūt. Vienkāršiem vārdiem sakot, jūsu kaimiņiem nevajadzētu satraukties par saskarsmi ar svešu mājdzīvnieku.

Ienākot cīņās

Kādā brīdī jūs droši vien esat dzirdējuši naktī klaiņojošus klaiņojošus kaķus. Tas tāpēc, ka kaķi ļoti ātri iesaistās kautiņos. Siamiešu kaķi ir teritoriāli, tāpēc tie var cīnīties ar visiem dzīvniekiem, kas ienāk jūsu pagalmā. Iespējams, ka jūs pat nenojautīsiet par kautiņu, līdz jūsu kaķis tiks ievainots vai pazudīs. Turklāt jūsu kaķis, iespējams, neizdzīvos pat tad, ja tas iesaistīsies cīņā ar lielāku kaķi vai suni.

Šīs cīņas var būt diezgan bīstamas un pat dzīvībai bīstamas, jo var radīt nopietnus ievainojumus, infekcijas un rētas. Siamiešu kaķis var kļūt bailīgāks un grūtāk vadāms, jo cīņā gūtas traumas.

Draudi pazust vai tikt nozagtam

Siamiešu kaķiem piemīt zinātkāra un piedzīvojumiem bagāta daba, kas mudina tos brīvi klaiņot ārā. Tomēr tas ir diezgan bīstami, jo pastāv risks, ka tās var pazust vai tikt nozagtas. Tā kā Siamiešu kaķi ir unikāla šķirne ar skaistām acīm un satriecošu kažoku, daži cilvēki var mēģināt tos nozagt un pārdot par labu naudas summu.

Alternatīvas iespējas Siamiešu kaķiem uzturēties ārā

Nu, ārā nav viss slikti. Svaigs gaiss un saules gaisma noteikti var nākt par labu jūsu kaķenei, palīdzot novērst depresiju un sniedzot tai vispārēju gandarījumu. Tomēr jums nav jāļauj savam kaķim vienam pašam atrasties ārā. Ja dzīvojat dzīvoklī, nodrošiniet balkonu, uzstādot bērnu vārtus uz restēm un pārklājot vaļējo telpu ar tīklu.

Ja dzīvojat dzīvoklī, nodrošiniet balkonu, uzstādot bērnu vārtus uz restēm un pārklājot vaļējo telpu ar tīklu. Ja dzīvojat mājā, jūsu siāmiešu šķirnes kaķenei patiks āra nožogojums. Siamiešu kaķi var spēlēties arī slēgtās saules istabās un verandās.

Noslēguma kopsavilkums

Siamiešu kaķi ir ļoti uzticami, mīloši un rotaļīgi mājdzīvnieki, kas ātri vien kļūs par jūsu mājokļa centrālo sastāvdaļu. Šie ļoti inteliģentie un enerģiskie mājdzīvnieki var būt lieliski kompanjoni, ja vien atceraties, ka tie tika audzēti kā istabas kaķi. Jums, kā Siamiešu kaķu vecākam, ir jācenšas tos pasargāt no briesmām, kas slēpjas ārā, jo īpaši dzīvojamos rajonos un pilsētās.

Ļaujot Siamiešu kaķim klaiņot ārā bez uzraudzības, viņš var tikt pakļauts neskaitāmām potenciālām briesmām, kas var izraisīt jūsu kaķenes ievainojumus, saslimšanu, zādzību vai pat nāvi, ja viņš nokļūs nepareizā vietā. Ja uzstājat uz to, ka vēlaties audzēt kaķi, kas var pielāgoties gan iekštelpām, gan āra apstākļiem, šī šķirne jums nav piemērota. Šis dizainera šķirnes kaķis ir jātur drošībā un veselībā jūsu mājās.