Siamiešu kaķi pret Himalaju kaķiem:

Siamiešu kaķi pret Himalaju kaķiem:
  • Vai plānojat adoptēt kaķi?
  • Vai esat nonācis situācijā, kad nevarat izlemt, vai izvēlēties Himalaju vai Siamiešu kaķi to līdzības dēļ?

Ja tas attiecas uz jums, tad šis raksts ir domāts tieši jums.

Daudzi jauno mājdzīvnieku vecāki ir neizpratnē par to, vai izvēlēties Siamiešu un Himalaju kaķus, jo abas kaķu šķirnes šķiet līdzīgas. Tām abām ir līdzīgs punktveida krāsu raksts, un tām ir pārsteidzoši skaistas īpašības. Taču atšķirību ir daudz vairāk. Abas kaķu šķirnes atšķiras pēc izskata, personības, kopšanas vajadzībām, dzīves ilguma un daudz kā cita. Sāksim izprast Siamiešu kaķu un Himalaju kaķu atšķirības, bet, pirms pievērsīsimies sīkākām detaļām, aplūkosim tuvāk katru no abām kaķu šķirnēm.

Siamiešu kaķi

Siamiešu kaķi ir dabiska šķirne ar senu izcelsmi. Šī kaķu šķirne nāk no Taizemes un 19.gadsimtā nonāca ASV un Eiropas valstīs. Kopš tā laika Siamiešu kaķi ir populāra kaķu šķirne, kas slavena ar savu pasakaino izskatu un ārkārtīgi draudzīgo uzvedību.

Siamiešu kaķiem ir gara un gluda miesasbūve, pusgarš, smails un izteikti krāsots kažociņš, un to ausis, deguns un kāja atšķiras no pārējās ķermeņa daļas. Sākotnējā tīršķirnes Siamiešu kaķu krāsa ir roņu punkts, kas mūsdienās ir diezgan reti sastopama. Tomēr ir sastopami Siamiešu kaķi ar dažādu krāsu punktiem, tostarp zilā, šokolādes, lūšu un ceriņu krāsā.

Siamiešu kaķu spilgtā iezīme ir mājdzīvnieka draudzīgais raksturs. Siamiešu kaķi ir sabiedriski un izbauda cilvēku un citu mājdzīvnieku sabiedrību. Turklāt tās ir ļoti aktīvas un prasa saimnieka uzmanību. Ja viņi jūtas pārņemti vai ignorēti, tie ir arī diezgan skaļi, tāpēc jums kā mājdzīvnieka īpašniekam ir nepieciešams daudz laika un uzmanības savam Siamiešu kaķim.

Himalaju kaķi

Atšķirībā no Siamiešu kaķiem Himalaju kaķi ir persiešu un Siamiešu kaķu krustojums. Tādējādi Himalaju kaķi ir cilvēka iejaukšanās rezultāts. Tā kā Himalaju kaķi ir Siamiešu kaķu un Persijas kaķu krustojumi, tiem ir dažas kopīgas gan Siamiešu, gan Persijas kaķu īpašības un personības iezīmes.

Himalaju kaķi ir garspalvaini, pūkaini kaķi, kas var būt dažādu krāsu. Turklāt tiem ir apaļāka seja un apaļākas sejas iezīmes, kas piešķir tiem kuplāku izskatu. Himalaju kaķiem ir resnākas kājas un īsāks, biezāks kakls.

Ja aplūko Himalaju kaķu raksturu, tad tie ir rotaļīga kaķu šķirne, taču tie nav ļoti aktīvi, ziņkārīgi un skaļi. Šī šķirne ir drīzāk mierīga tipa mājdzīvnieki, kuriem biezāka un garāka kažoka dēļ nepieciešama bieza kopšana.

Siamiešu kaķu un Himalaju kaķu atšķirības

Aplūkosim tuvāk abu kaķu šķirņu atšķirības, lai jūs varētu izdarīt pamatotu izvēli.

Izcelsme

Siamiešu kaķi ir dabiska šķirne. Tās ir daudz senākas par Himalaju kaķiem, tomēr Himalaju kaķi ir cilvēku iejaukšanās rezultāts. Kad cilvēki sakrustoja Siamiešu kaķus un Persijas kaķus, krustojumu nodēvēja par Himalaju kaķiem. Siamiešu kaķu DNS dēļ Himalaju kaķi izskatās pazīstami ar Siamiešu kaķu šķirni. Tomēr, tā kā tas ir Siamiešu un Persijas kaķu krustojums, iegūtajām Himalaju kaķenēm ir arī fiziskās īpašības un personības iezīmes, kas šķiet līdzīgas Persijas kaķiem.

Izskats

Iespējams, visredzamākā atšķirība starp Siamiešu kaķiem un Himalaju kaķiem ir to kažoka garums. Šīm divām kaķu šķirnēm var būt līdzīgs krāsu tonis, taču abas šķirnes atšķiras pēc kažoka garuma. Siamiešu kaķiem ir daudz īsāks kažoks nekā Himalaju kaķiem. No otras puses, Himalaju kaķiem ir garš, pūkains kažoks.

Papildus kažoka garuma atšķirībai Siamiešu kaķiem un Himalaju kaķiem atšķiras arī ķermeņa īpatnības. No pirmā acu uzmetiena Himalaju un Siamiešu kaķi var izskatīties līdzīgi, jo tiem ir līdzīga krāsa, taču, ieskatoties tuvāk, jūs sapratīsiet, ka abas kaķu šķirnes ir uzkrītoši atšķirīgas

Himalaju kaķiem ir apaļa seja, īss deguns, un šīs izteiktās deguna formas dēļ Himalaju kaķu seja izskatās plakana. Turklāt, ja paskatās uz ausīm, Himalaju kaķiem ir mazas, apaļas ausis. Turklāt Himalaju kaķu kājas un kakls ir īss un biezs. Šai kaķu šķirnei ir bieza aste ar daudz apmatojuma.

Savukārt Siamiešu kaķiem ir gara un gluda miesasbūve ar garām kājām un garu, plānu asti, uz kuras ir maz apmatojuma. Turklāt arī Siamiešu kaķu sejas iezīmes atšķiras no Himalaju kaķiem. Siamiešu kaķiem ir trīsstūrveida sejas forma ar garām trīsstūrveida ausīm.

Kopumā Himalaju kaķi ir daudz kaulaināki salīdzinājumā ar slaidajiem un augumā slaidajiem Siamiešu kaķiem.

Vēl viena atšķirība Siamiešu kaķu un Himalaju kaķu izskatā ir to krāsu atšķirības. Siamiešu kaķiem ir pieejamas četras tradicionālās roņu punktu krāsas, kur atsevišķām ķermeņa daļām ir atšķirīga krāsa. No otras puses, Himalaju kaķi ir pieejami dažādās krāsu kombinācijās.

Personība

Abas kaķu šķirnes būtiski atšķiras ne tikai pēc izskata, bet arī pēc personības. Siamiešu kaķi mēdz būt aktīvāki un rotaļīgāki. Turklāt tām ļoti patīk cilvēka uzmanība, tāpēc tās labprāt uzturas jūsu tuvumā. Patiesībā Siamiešu kaķiem patīk iesaistīties visos jūsu dzīves aspektos neatkarīgi no jūsu vēlmēm. Turklāt Siamiešu kaķi ir skaļi un arī diezgan skaļi izsaka savas vajadzības.

Savukārt Himalaju kaķi ir mierīgi un klusi kaķu mīluļi, kuriem patīk, ja viņus kopj. Tās ir arī diezgan rotaļīgas un sociālas, taču nav tik aktīvas, skaļas un uzvedīgas kā Siamiešu kaķi. Himalaju kaķi nav tik skaļi kā Siamiešu kaķi.

Kopšanas vajadzības

Tā kā acīmredzami atšķiras kažoka garums, Siamiešu kaķu un Himalaju kaķu kopšanas vajadzības krasi atšķiras. Pēdējām ir nepieciešams daudz vairāk kopšanas, jo to kažoks ir garš. Patiesībā Himalaju kaķiem ir nepieciešama kopšana katru dienu, lai saglabātu savu izskatu. Turklāt Himalaju kaķiem bieža kopšana nepieciešama arī tāpēc, lai samazinātu risku, ka uz tiem veidosies paklāji, kas var izraisīt infekciju un var arī ieaugt ādā, ja tos laikus pienācīgi neārstē

Savukārt Siamiešu kaķiem nav biežas kopšanas nepieciešamības. Patiesībā parasti pietiek ar īsspalvaino Siamiešu kaķi ķemmēt reizi nedēļā, bet, ja jums ir Siamiešu kaķis ar gariem matiem, Siamiešu kaķi vislabāk ķemmēt vismaz divas reizes nedēļā.

Dzīves ilgums

Salīdzinot ar Himalaju kaķiem, Siamiešu kaķiem ir daudz ilgāks dzīves ilgums. Kamēr jūs varat sagaidīt, ka jūsu Siamiešu kaķis nodzīvos līdz 20 gadiem un pat ilgāk, Himalaju kaķiem paredzamais dzīves ilgums ir no 12 līdz 15 gadiem.

Siamiešu kaķi vs Himalaju kaķi – kurus izvēlēties?

Ņemot vērā šajā rakstā minēto informāciju, mēs noteikti parādīsim atšķirības starp Siamiešu kaķiem un Himalaju kaķiem. Siamiešu kaķi ir dabiska šķirne, savukārt Himalaju kaķi ir Siamiešu un Persijas kaķu krustojums. Tādējādi tām ir kopīgas gan Siamiešu, gan Persijas kaķu īpašības un rakstura iezīmes. Turklāt Siamiešu un Himalaju kaķu kažoka garums un fiziskās īpašības ievērojami atšķiras. Siamiešu kaķiem ir īss kažociņš, savukārt Himalaju kaķiem kažociņš ir kažokveidīgāks un garāks. Turklāt Siamiešu kaķi ir slaidāki un garāki salīdzinājumā ar kaulainajiem Himalaju kaķiem.

Abas kaķu šķirnes atšķiras ne tikai pēc izskata, bet arī pēc temperamenta un personības. Siamiešu kaķi labprāt mijiedarbojas ar cilvēkiem un vēlas iesaistīties visos dzīves aspektos, bet tas neattiecas uz mierīgākiem un mazāk skaļiem Himalaju kaķiem. Ņemot vērā atšķirīgo kažoka garumu, abām kaķu šķirnēm ir atšķirīgas kopšanas vajadzības. Kamēr Himalaju kaķiem nepieciešama daudz regulārāka kopšana, tas neattiecas uz īsspalvainajiem Siamiešu kaķiem. Visbeidzot, abu šķirņu kaķu paredzamais dzīves ilgums ir atšķirīgs. Siamiešu kaķi dzīvo ilgāk nekā Himalaju kaķi.

Tātad, ja vēlaties izvēlēties starp Siamiešu kaķi un Himalaju kaķi, viss atkarīgs no jums. Ja esat mājās dzīvojošs cilvēks, kuram patīk skaļa un prasīga kaķa kompānija, kuram nav nepieciešama liela kopšana, tad Siamiešu kaķis ir domāts tieši jums. Bet, ja vēlaties mierīgu mājdzīvnieku, kurš nav visai prasīgs, bet kuram nepieciešams daudz kopšanas, tad Himalaju kaķi ir domāti tieši jums.