Siamiešu kaķi pret Tonkinejas kaķiem: : Tonkijas un Tonkijas kaķi

Siamiešu kaķi pret Tonkinejas kaķiem: : Tonkijas un Tonkijas kaķi

Siamiešu kaķi un Tonkinejas kaķi daudzējādā ziņā izskatās līdzīgi, un tos var sajaukt tikai pēc izskata. Tomēr, ja pievēršat uzmanību, varat sākt saskatīt atšķirības starp abām šķirnēm. Katrai kaķu šķirnei piemīt atšķirīgas un drosmīgas personības, kas ir nepārprotami unikālas. Ja plānojat adoptēt kādu no šīm kaķu šķirnēm, vislabāk ir iepriekš veikt izpēti, lai jūs varētu pienācīgi rūpēties par savu mīluli brīdī, kad tas nonāks jaunajās mājās. Tāpēc šajā rakstā sniegts visaptverošs ceļvedis par Siamiešu un Tonkinejas kaķiem, lai jūs varētu uzzināt, kādas ir atšķirības starp šīm divām šķirnēm.

Fakti par Siamiešu un Tonkinejas kaķiem

Pirms iedziļināties šo divu kaķu šķirņu atšķirībās, jums būtu skaidri jāzina daži pamatfakti par šiem kaķiem. Šādā veidā jūs varēsiet efektīvi noteikt, vai kāda no šķirnēm jums ir piemērota. Pieņemot apzinātu lēmumu par mājdzīvnieka iegādi, ir nepieciešams pieņemt apzinātu lēmumu, jo tas nodrošina, ka jūs spēsiet par to rūpēties un ka jūsu mājdzīvnieks būs laimīgs savās jaunajās mājās.

Fakti par Tonkinejas kaķiem

Tonkinejas kaķi nav savrupa šķirne. Tās ir Siamiešu un Birmas kaķu krustošanas produkts. Tāpēc pēc izskata tās ir diezgan līdzīgas Siamiešu kaķiem. Patiesībā arī tām ir četras apmatojuma krāsu kategorijas: zilā, dabiskā, platīna un šampanieša. Turklāt katrai no šīm kategorijām ir trīs apakškategorijas. Apakškategoriju pamatā ir kontrasta līmeņi. Tātad ir šādas:

 • Zema kontrasta (vienkrāsains raksts)
 • Vidēja kontrasta (ūdeļu raksts)
 • Augsta kontrasta (punktveida raksts)

Arī šo kaķu izcelsme ir Taizemē, tāpat kā Siamiešu kaķu. Turklāt arī tās no vecāku šķirnēm ir pārmantojušas dažas rotaļīgas un dzīvespriecīgas īpašības.

Ņemot vērā iepriekš teikto, šeit ir daži īsi fakti par Tonkinejas (jeb Tonk) kaķiem:

 • Dzīves ilgums: 10 līdz 15 gadi
 • Vidējais svars (pieaugušam cilvēkam): 10 līdz 14 mārciņas
 • Vidējais garums (pieaugušam cilvēkam): 12 līdz 15 collas
 • Īpašības: Draudzīgs, rotaļīgs, mīlošs, aktīvs
 • Prasības kopšanai: Iknedēļas suku tīrīšana (dažos gadījumos divas reizes nedēļā)
 • Suņiem draudzīgas: Jā

Fakti par Siamiešu kaķiem

Siamiešu kaķi ir vieni no atzītākajiem un senākajiem kaķiem pasaulē. Pašlaik tā ir 5 populārākā kaķu šķirne ASV. Ja esat redzējuši Siamiešu kaķi, iespējams, esat pamanījuši, ka tā punkti ir tumši, bet pārējā ķermeņa krāsa ir gaiša. Pie punktiem pieder ķepas, sejas maska, ausis un aste – būtībā visas ķermeņa ekstremitātes.

Saskaņā ar Kaķu mīļotāju asociācijas (CFA) datiem ir tikai 4 Siamiešu kaķu krāsas. Tās ir:

 1. Seal point
 2. Blue point
 3. Lilac point
 4. Chocolate point

Ņemot to vērā, šeit ir daži īsi fakti par Siamiešu kaķiem:

 • Dzīves ilgums: 10 līdz 15 gadi
 • Vidējais svars (pieaugušam cilvēkam): 6 līdz 14 mārciņas
 • Vidējais garums (pieaugušam cilvēkam): 11 līdz 14 collas
 • Īpašības: Runīgs, rotaļīgs, prasīgs, uzticīgs
 • Prasības kopšanai: Siamas kaķi un Tonkinejas kaķi

  Tagad, kad daži fakti par šiem kaķiem ir skaidri, ir pienācis laiks apspriest Siamas kaķu un Tonkinejas kaķu atšķirības personības īpašību un citu faktoru ziņā.

  Lūk, dažas abu kaķu tipu rakstura īpašības, kuras var salīdzināt.

  Draudzīgums

  Tonki kaķi ir viena no draudzīgākajām kaķu šķirnēm. Viņiem patīk cilvēku kompānija, un viņi, visticamāk, sekos jums visur, kur vien jūs dosieties. Turklāt viņu uzvedībā var redzēt redzamu prieku, kad viņi ar jums komunicē. Tāpēc Tonk kaķiem ir viegli izveidot ciešu saikni ar savu mājdzīvnieku. Turklāt Tonk kaķi ļoti labi sadzīvo ar bērniem un citiem kaķiem – kas ir raksturīgi daudziem kaķu vecākiem.

  Ja jūsu mājās ir bērni un kaķi, vienmēr ir labāk uzraudzīt viņu savstarpējo mijiedarbību. Bērni var nezināt, kā pareizi izturēties pret kaķiem, un galu galā var nodarīt pāri jūsu mājdzīvniekam. Tāpēc centieties mācīt bērniem, kā rūpēties par mājdzīvniekiem, vienlaikus uzraugot katru rotaļu sesiju. Tonkas kaķi mēdz arī izturēties draudzīgi un ērti pret viesiem. Tāpēc var gadīties, ka jūsu kaķis iejutīsies jūsu viesos.

  Siamiešu kaķi ir arī draudzīgi kaķi. Tās seko jums līdzi un dara jums kompāniju. Tomēr tās nav tik draudzīgas kā Tonki. Tāpēc tās var slikti sadzīvot ar citiem kaķiem jūsu mājās. Tas, protams, katrā gadījumā būs atšķirīgi, taču to ir vērts atzīmēt. Turklāt Siamiešu kaķu draudzīgums parasti ir rezervēts pazīstamiem cilvēkiem un mājdzīvniekiem. Ar jaunām sejām tās daudz nesadarbojas.

  Runīgums

  Ja esat kādreiz lasījuši par Siamiešu kaķu personības īpašībām, noteikti esat uzzinājuši, ka šī šķirne ir pazīstama ar to, ka ir īpaši runīga. Tāpēc varat sagaidīt, ka jūsu Siamiešu kaķis centīsies ar jums sarunāties. Runāšana (vai mungošana) ir viņu veids, kā paust savu mīlestību. Turklāt tās gaida arī atbildi no jums, tāpēc jums būs jābūt uzmanīgam pret to sarunām. Ja jums ir nepieciešams kompanjons, tad Siamiešu kaķis ir lieliska izvēle.

  Savukārt Tonkinejas kaķi ir daudz paklausīgāki. Tās ir ievērojami klusākas nekā Siamiešu kaķi, kas ir lieliski piemērots mājdzīvnieku īpašniekiem, kuri nevēlas, lai viņu kaķi viņus pastāvīgi vokāli uzmācas. Tāpēc, ja vēlaties, lai jūsu mājās būtu klusums, Tonkinejas kaķis var izrādīties labāka izvēle nekā Siamiešu kaķis.

  Veselība

  Parasti Tonkinejas kaķi ir izturīgāki veselības ziņā. Tie ir pakļauti ļoti daudzām ģenētiskām slimībām, un kopumā tie ir veselīgāki nekā citi ciltsrakstiem raksturīgi kaķi. Tas nozīmē arī to, ka šīs šķirnes kaķu kopšana būs vieglāka, īpaši jaunajiem kaķu īpašniekiem. Tomēr Tonk šķirnes kaķi var ciest no kuņģa un zarnu trakta slimībām, astmas un citām slimībām. Tāpēc bieži apmeklējiet veterinārārstu, lai pārliecinātos, ka jūsu kaķenīte ir vesela.

  Tomēr Siamiešu kaķi ir vairāk pakļauti dažādām slimībām. Viena no visbiežāk sastopamajām ir smaganu un mutes dobuma slimības. Turklāt Siamiešu kaķi mēdz saslimt ar kuņģa un zarnu trakta slimībām, aknu slimībām, sirds slimībām, astmu, nieru slimībām un citām slimībām. Tāpēc regulāri jāapmeklē veterinārārsts, lai uzraudzītu kaķa veselību.

  Dažas līdzības starp Siamiešu un Tonkīnes kaķiem

  Rokasgrāmata par Siamiešu kaķiem un Tonkīnes kaķiem nebūtu pilnīga, ja tajā netiktu apskatītas arī dažas līdzības starp abām šķirnēm.

  Aktīvie un rotaļīgie kaķi

  Gan Siamiešu, gan Tonkīnes kaķi ir rotaļīgi kaķi. Tie ir inteliģenti radījumi, un tiem patīk mijiedarboties un spēlēties ar cilvēkiem un citiem kaķiem. Šiem kaķiem piemīt daudz enerģijas, un parasti tie klaiņo un pēta apkārtni, pietuvina mājokli un lēkā pa paaugstinātiem priekšmetiem. Jums nevajadzētu apsvērt iespēju iegādāties kādu no šiem kaķiem, ja meklējat mierīgu kaķi.

  Arī sava intelekta dēļ šie kaķi viegli garlaikojas. Jums pastāvīgi jāpievērš tiem uzmanība. Parasti Siamiešu kaķi ir prasīgāki un prasa vairāk uzmanības nekā Tonki. Tomēr šī atšķirība nav tik būtiska, lai to pieminētu iepriekš minētajā diskusijā. Tāpēc, ja daudz strādājat un lielāko dienas daļu nebūsiet mājās, apsveriet iespēju iegādāties kaķim kompanjonu (piemēram, citu kaķi).

  Nav izvēlīgi ēdāji

  Viena no labākajām šo kaķu īpašībām ir tā, ka tie nav izvēlīgi ēdāji. Tie mēdz būt apmierināti ar jebkuru barojošu barību, ko tiem piedāvājat. Tomēr gan Siamiešu, gan Tonku kaķiem ir ieradums pārēsties. Tāpēc jums būs jābūt uzmanīgiem ar to, cik daudz ēdiena jūs viņiem dodat. Ja jums ir vairāk nekā viens kaķis, pārliecinieties, ka ēdienreizes tiek uzraudzītas. Neļaujiet kaķim ēst no cita kaķa šķīvja, ja tas mēģina to darīt. Pārēšanās var kaitēt Siamiešu un Tonku kaķu veselībai.

  Izlaidīgi

  Šie kaķi nebaidās ļauties nelielām palaidnībām, lai izklaidētu sevi. Viņi var nomest vāzes, vilkt tualetes ruļļus utt. Tāpat viņi var sekot līdzi tam, kur jūs glabājat pārtiku, kā atverat atvilktnes un kā darbojas skapīšu durvju slēdzenes. Tāpēc viņi var mēģināt piekļūt tam, kas tur paslēpts, kad jūs neesat klāt. Lai pret to cīnītos, jūs varat turēt pārtikas produktus ārpus pieejas un nodrošināt savu mājokli ar kaķu aizsardzību.

  Daži pēdējie vārdi

  Tagad, kad esat iepazinušies ar dažām Siamiešu kaķu un Tonkinē kaķu atšķirībām, jūs varat izvēlēties jums un jūsu mājsaimniecībai piemērotāko pavadoni. Siamiešu kaķi var būt prasīgāki un runīgāki, bet Tonki parasti ir draudzīgāki un draudzīgāki. Tomēr, ja jūs meklējat mīlošu un aktīvu kaķi, jūs nevarat kļūdīties, izvēloties kādu no šīm šķirnēm.