Siamiešu kaķi un Ragdoll kaķi: Raganas: ziniet atšķirības

Siamiešu kaķi un Ragdoll kaķi: Raganas: ziniet atšķirības

Siamiešu un Ragdoll kaķus ir viegli sajaukt, jo to krāsas un apmatojums ir diezgan līdzīgs. Tomēr patiesībā tās ir dažādas šķirnes.

Ragdollas parasti ir relaksētas un mierīgas, bet siamiešu kaķi mīl uzmanību. Turklāt ragdollu kaķu apmācība var būt sarežģīta to neatkarīgās dabas dēļ. No otras puses, Siamiešu kaķi ir atsaucīgāki nekā Ragdollu kaķi.

Siamiešu un Ragdollu kaķu atšķirības

Galvenās atšķirības starp Siamiešu un Ragdollu kaķiem ir šādas:

 • Pieauguša siamiešu kaķa vidējais garums ir 15-20 collas, bet Ragdoll – 17-21 colla.
 • Siamiešu kaķu vidējais svars ir 6-14 kg, bet Ragdoll – 10-20 kg.
 • Siamiešu kaķi parasti dzīvo 8-15 gadus. Savukārt Ragdoll kaķiem ir nedaudz ilgāks mūžs, proti, 12-17 gadi.
 • Siamiešu kaķi ir jātīra reizi nedēļā, lai uzturētu to kažoku. Tā kā Ragdoll kaķiem ir ievērojami vairāk kažoka, tie jātīra vismaz divas reizes nedēļā un jāmazgā divas reizes mēnesī.

Izcelsme

Siamiešu kaķu vēsture aizsākās 13. gadsimtā Taizemē, tādējādi tās ir viena no senākajām kaķu šķirnēm. Siamiešu kaķi pirmo reizi tika ievesti ASV kā dāvana prezidenta Roterforda B. Hejas sievai Lūsijai. Mūsdienās Siamiešu kaķi ir kļuvuši par iecienītāko šķirni valstī.

Savukārt Ragdoll šķirnes kaķus Riversaidā, Kalifornijas štatā, radīja selekcionāre Anna Beikere (Ann Baker). Viņa savā apkārtnē izaudzēja baltu, garspalvainu kaķi ar citiem kaķiem, kas viņai piederēja vai kurus viņa bija atradusi. Viņa rūpīgi atlasīja ārējo izskatu, personību un citus kritērijus, lai radītu Ragdoll šķirni.

Izskats

Lai gan Siamiešu un Ragdoll kaķiem ir līdzīgs krāsu raksts, to izskats ievērojami atšķiras. Siamiešu kaķiem ir gluds ķermenis un spīdīgs kažociņš. Tām ir krēmkrāsas mētelis, kas tumšāks kļūst ķermeņa galējās vietās, piemēram, sejā, ausīs, ķepās un astē.

Ragdoll kaķi, no otras puses, ir lielāki un kažokveidīgāki par siamiešu kaķiem. Siamiešu kaķi sver 8-10 kg, bet Ragdoll kaķi var svērt līdz pat 12 kg.

Siamiešu kaķi ir īsspalvaini un zīdaini, tāpēc tos var viegli kopt. Turpretī Ragdoll kaķiem ir samērā sarežģīta kopšana, jo tiem ir garāks kažoks un tie daudz mētājas. Turklāt Ragdoll kaķi ir sastopami lielākā krāsu dažādībā nekā Siamiešu kaķi.

Vispopulārākais Siamiešu kaķu tips ir Seal point Siamiešu kaķi. Tomēr tās var sastapt arī daudzās citās krāsās, piemēram, seal point, chocolate point, blue point, lilac point, cream point un flame point. Pieaugot šķirnes popularitātei, kaķu audzētāji sāka izrādīt interesi arī par citiem rakstiem, piemēram, lūšu, tabbiju un tortī.

Līdzīgi arī rone point savulaik bija populārākais Ragdoll kaķu tips. Ar laiku cilvēki sāka dot priekšroku arī citām šķirnēm. To vidū ir arī zilais, ceriņpunktu, šokolādes, krēmpunktu un tabbiju šķirnes.

Personība

Siamiešu un Ragdoll kaķiem ir diezgan atšķirīgas personības. Ragdollas parasti ir maigas un neuzkrītošas, savukārt Siamiešu kaķi ir aktīvi un diezgan ekstraverti.

Ragdollas savu nosaukumu ieguvušas no tā, ka, paņemot tās rokās, tās mēdz burtiski plunčāties kā ragdoli. Tiem ir paklausīgs raksturs, un tie mierīgi bauda citu cilvēku sabiedrību. Viņiem patīk samīļot un pavadīt laiku kopā ar jums.

No otras puses, Siamiešu kaķi ir uzmanības meklētāji. Tās ir skaļas un noteikti liks jums zināt, kad tām ir nepieciešama saskarsme. Ja viņi kaut ko vēlas, viņi miauks uz jums, līdz jūs dosiet viņiem to, ko viņi meklē.

Lai gan ragdolļi ir miermīlīgi radījumi, viņiem nepatīk suņu sabiedrība. Viņiem patīk būt vienīgajam mājdzīvniekam, lai varētu saņemt ekskluzīvu uzmanību. Turpretī Siamiešu kaķi ir rotaļīgi kaķu mīluļi, kuru enerģijas līmenis ir līdzīgs suņiem, tāpēc viņi ātri sadraudzējas.

Siamiešu kaķi mīl rotaļāties. Tām piemīt nerātnība, un tās mēdz piesaistīt ikviena mājās esošā uzmanību. Siamiešu kaķi ir arī ziņkārīgi radījumi, tāpēc pārliecinieties, ka tie neiekļūst skapjos vai citās telpās, kurās jūs nevēlaties, lai tie atrastos.

Siamiešu kaķi ir ne tikai enerģiski un interaktīvi, bet arī diezgan jutīgi. Ja jūs nepievērsīsiet tām nepieciešamo uzmanību, tās var nomākties vai sākt uzvesties nepareizi. Lai gan arī Ragdollu kaķiem ir nepieciešama uzmanība, tie ir mierīgāki un patstāvīgāki nekā Siamiešu kaķi.

Kopšana

Siamiešu kaķiem ir nepieciešama daudz lielāka uzmanība nekā Ragdollu kaķiem. Ja dienas laikā ilgstoši neesat mājās un nevarat veltīt daudz laika saskarsmei ar savu mīluli, tad Siamiešu kaķu adopcija var nebūt labākā ideja.

Siamiešu kaķiem mēdz rasties separācijas trauksme, ja viņi nesaņem pietiekami daudz uzmanības no saviem saimniekiem. Lai Siamiešu kaķis būtu laimīgs, uzdāviniet viņam rotaļlietu – pārtikas puzli, kas uz ilgu laiku viņu aizņems.

Tomēr atcerieties, ka rotaļlietas neaizstāj jūsu mīlestību un rūpes, ko sniedzat kaķim. Jums var gadīties, ka jūsu kaķu draugs staigā jums pakaļ pa māju un minkas, lai saņemtu uzmanību.

Lai gan Ragdoll kaķi nav tik prasīgi kā Siamiešu kaķi, tie tomēr prasa jūsu laiku. Katru dienu atvēliet apmēram 20 minūtes rotaļām ar kaķi. Šiem kaķiem patīk bumbiņas, un ar laiku tie var pat iemācīties spēlēt aportēšanu. Turklāt, tā kā Ragdollu kaķiem ir biezs un pūkains kažoks, tie regulāri jātīra, lai atbrīvotos no taukainiem netīrumiem, atmirušiem matiem un mezgliem.

Siamiešu kaķi mīl būt uzmanības centrā, un viņi var justies greizsirdīgi, ja jūs pārvirzīsiet uzmanību no viņiem vai pievērsīsiet vairāk uzmanības citiem mājdzīvniekiem. No otras puses, Ragdoll kaķi būtu apmierināti, ja vienkārši gulētu jums blakus. Viņiem patīk fizisks kontakts, piemēram, pieskārieni, bet viņi būs tikpat apmierināti arī tad, ja jūs, tos glāstot, darīsiet citas lietas.

Apmācība

Gan Siamiešu kaķi, gan Ragdoll kaķi ir inteliģenti un labprāt apgūst trikus. Siamiešu kaķiem piemīt spītīgs raksturs, taču tiem patīk izaicinājumi, jo tie ir enerģiski.

Siamiešu kaķus apmācot, vislabāk izmantot konsekventu pieeju. Neizmantojiet bargas pieejas vai ko tādu, kas varētu savainot jūsu mīluli. Negatīvais pastiprinājums nedarbojas un patiesībā var izrādīties neproduktīvs.

Kad Siamiešu kaķis kaut ko dara pareizi, noteikti apbalvojiet viņu ar kārumu. Pārliecinieties, ka jūs nekavējoties reaģējat, lai jūsu kaķis saprastu, ka jūs esat apmierināts ar viņa uzvedību.

Siamiešu kaķus bieži vien dresē kā izstāžu kaķus, jo tie spēj apgūt trikus. Tiem, visticamāk, patiks laiks, ko pavadīsiet, tos apmācot, jo viņi to uztvers kā simpātijas apliecinājumu.

Siamiešu kaķi ir diezgan ziņkārīgi un ļaunsirdīgi, tāpēc var gadīties, ka viņi notriec lietas no virsmām vai saskrāpē mēbeles. Tāpēc ir svarīgi sākt tos apmācīt jau no mazotnes, lai viņi iemācītos pareizi uzvesties.

Ragdollu kaķiem, gluži pretēji, ir slinkāks temperaments, un viņi labprātāk savilktos klēpī, nekā mācītos dažādus trikus. Lai gan tie ir inteliģenti, tie var nebūt noskaņoti paklausīt jūsu komandām.

Ragdoll kaķu motivēšana var būt grūts uzdevums. Ja viņi nav noskaņoti, pat pamudināšana ar kārumiem var nedarboties. Tomēr, kad tiem ir noskaņojums, viņiem patīk rotaļāties ar rotaļlietām.

Neatkarīgi no tā, vai jums pieder siamiešu vai ragdollu kaķis, pārliecinieties, ka apmācības laikā vienmēr izmantojat pozitīvu pastiprinājumu. Tas jūsu mīluļiem sagādās prieku un pat motivēs viņus mācīties tālāk.

Kura šķirne ir piemērota tieši jums?

Gan Siamiešu, gan Ragdoll kaķi ir populāri un pievilcīgi mājdzīvnieki. Šeit sniegts īss abu šķirņu pazīmju apraksts, lai palīdzētu jums izlemt, kuru no tām adoptēt:

Siamiešu kaķis

 • Šie kaķi vislabāk piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo mīl uzmanību. Bērni var pieskaņoties jūsu mīluļa rotaļīgumam, lai viņš būtu laimīgs un apmierināts.
 • Tā kā Siamiešu kaķi ir sabiedriski, adoptēt kādu no tiem ir laba ideja, ja jūsu mājā jau ir citi mājdzīvnieki. Tās pat mēdz saprasties ar suņiem.
 • Tā kā Siamiešu kaķi ir diezgan enerģiski, adoptējiet tos tikai tad, ja varat katru dienu atvēlēt pietiekami daudz laika rotaļām.
 • Lai gan Siamiešu kaķi ir gudri, reizēm tie var būt arī spītīgi. Siamiešu kaķu apmācība prasa daudz laika un pacietības.

Ragdoll kaķis

 • Ragdoll kaķi pēc dabas ir neatkarīgi. Lai gan viņiem patīk samīļot, viņiem nav nepieciešama nepārtraukta uzmanība. Ja jums ir samērā aizņemts darba grafiks, Ragdoll kaķa adopcija var būt labāks variants nekā Siamiešu kaķa adopcija.
 • Ja jums ir mierīgs raksturs, Ragdoll kaķa adopcija ir laba ideja. Ragdoliem patīk pavadīt laiku guļot un laiku pa laikam samīļot.
 • Ragdoliem ir biezs un garš kažoks, tāpēc tie nav piemēroti cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret garspalvainiem kaķiem.

Nobeiguma vārds

Gan Siamiešu kaķi, gan Ragdollu kaķi ir kvalitatīvi mājdzīvnieki. Siamiešu kaķiem ir salīdzinoši īss un spīdīgs kažociņš atšķirībā no garspalvainajiem un pūkainajiem ragdollu kaķiem. Siamieši ir diezgan rotaļīgi un prasa daudz mīlestības un uzmanības. No otras puses, ragdolli ir piemērotāki mierīgākiem mājdzīvnieku īpašniekiem, jo pēc dabas tie ir mierīgāki.