Siamiešu kaķu iepazīstināšana ar citu kaķi

Siamiešu kaķu iepazīstināšana ar citu kaķi

Siamiešu kaķi ir senākā un pazīstamākā kaķu šķirne, kas sastopama visā pasaulē. Šie kaķi ir pazīstami kā mīlīgi, rotaļīgi un mīļi. Viņiem nav grūti pielāgoties saimniekam un ātri pieķerties. Patiesībā ir zināms, ka Siamiešu kaķiem pret cilvēkiem ir ”suņu” pieķeršanās.

Tomēr, kad ir jāiepazīstina Siamiešu kaķis ar citu kaķi, viss var kļūt mazliet sarežģīti. Jums jābūt piesardzīgiem un nesteidzīgiem, lai neviens no kaķiem netiktu pārņemts. Ir trīs posmi, par kuriem jums ir jārūpējas – atdalīšana, vizuālais kontakts un pilnīgs kontakts.

Šajā rakstā uzzināsiet, kā iepazīstināt Siamiešu kaķi ar citu kaķi, lai abi labi adaptētos un nesadarbotos savā starpā.

Kāds ir Siamiešu kaķis?

What is a Siamese cat like?

Siamiešu kaķis ne ar ko neatšķiras no citiem parastiem kaķiem. Tomēr tā ir viena no senākajām kaķu šķirnēm, kas nāk no Taizemes. Savulaik Siamiešu kaķus uzskatīja par karaliskās ģimenes kaķiem.

Ir zināms, ka šiem kaķiem ir nepieciešama kompānija, citādi viņi kļūst vientuļi. Viņiem ir sabiedriska daba, un tie var šķist uzmanības prasītāji. Tā kā tās mīl būt sabiedriskas, jūs vienmēr atradīsiet, ka tās cenšas meklēt jaunus veidus, kā izrādīt simpātijas pret saviem saimniekiem. Ja jūs ilgas stundas pavadāt darbā, Siamiešu kaķi labāk neturēt, jo tas ļoti cietīs, būdams viens mājās.

Tas var pārsteigt – lai gan dažiem kaķiem patīk, ka ir sava telpa un ka viņi labprāt dara savas lietas bez pastāvīgas cilvēka klātbūtnes, Siamiešu kaķi ir citādi. Patiesībā tās traucēs un prasīs pastāvīgu uzmanību no cilvēkiem, kuri pavada ar tām visvairāk laika.

Siamiešu kaķiem ir unikālas personības. Tās ļoti atšķiras no citu šķirņu kaķiem, īpaši saskarsmē ar cilvēkiem. Tās var būt ļoti prasīgas un prasīgas. Pirmreizējiem saimniekiem būs grūti pielāgoties siamiešu kaķu dabai. Siamiešu kaķi ir arī ļoti runīgi – tie izmanto savu balss balsi, lai visu dienu nepārtraukti sazinātos ar saimniekiem. Ir lietderīgi novērst viņu uzmanību, nodrošinot stimulāciju ar puzļiem un rotaļlietām.

Papildus pastāvīgai vajadzībai pēc mīlestības šie kaķi ir arī ļoti inteliģenti. Viņi ļoti ātri apgūst jaunas prasmes un labprāt izmēģina jaunas lietas. Tieši viņu inteliģence atvieglo saskarsmi ar citiem kaķiem.

Siamiešu kaķa iepazīstināšana ar citu kaķi – ”Do”

Introducing a Siamese cat to another cat- The dos

1. Siamas kaķu iepazīstināšana ar citu kaķi. Paturiet prātā sava kaķa personību

Iepriekšējā raksta daļā tika aprakstīta Siamiešu kaķa personība. Tomēr tas nenozīmē, ka visiem Siamas kaķiem būs vienāda personība.

Ir svarīgi noskaidrot, kāds ir jūsu kaķis. Jums ir jāsaprot, kad jūsu kaķim patīk palikt vienam. Ja jūsu kaķis nekad nav ticis iepazīstināts ar citiem kaķiem un parasti visu laiku pavada mājās, jums var būt grūti iepazīstināt Siamiešu kaķi ar citu kaķi. Tāpēc ir svarīgi izprast sava kaķa personību un uzvedības modeļus.

Svarīgi ir arī saprast divu kaķu vecuma atšķirību. Piemēram, kaķēni vienmēr ir pārgalvīgāki un aktīvāki nekā vecāki kaķi. Abu turēšana vienā telpā var likt vecākajam kaķim justies aizkaitinātam, jo tas var neatbilst jaunākā kaķa enerģijas līmenim. Tā vietā var ļaut vecākajam kaķim vērot, kā spēlējas mazais, un lēnām ļaut tam izrādīt interesi.

2.

2.

3. Ļaujiet abiem kaķiem sajust viens otra smaržu

Aromāts ir ārkārtīgi svarīgs, īpaši dzīvniekiem. Tā viņi izlemj, vai viens otram patīk un vai viņi jūtas droši.

Iepazīstinot Siamiešu kaķi ar citu kaķi, nesteidzieties ar to. Sāciet ar to, ka ļaujiet vienam no tiem gulēt otra istabā. Šādā veidā viņi pieradīs viens pie otra smaržas. Tomēr atcerieties, ka, liekot viņiem nomainīt istabu uz vienu dienu, tas neko labu nedos. Iespējams, ka tas būs jādara vairākas nedēļas, līdz viņi pieņems viens otra klātbūtni mājā.

3.

4.

Mudiniet abus kaķus skatīties vienam uz otru

Ja abi kaķi viens uz otru nereaģē labi un sākas teritoriālas problēmas, neuztraucieties. Jūs varat sākt ar to, ka ļausiet tiem skatīties vienam uz otru caur bērnu vārtiem

Jums tikai jānodrošina, lai vārti pēkšņi neatvērtos. Ļaujiet abiem kaķiem skatīties vienam uz otru un pamazām saprasties. Kad viņi ir gatavi un zina, kā otrs izskatās, sāciet lēnām atvērt vārtus. Nepieskarieties viens otram ar spēku. Tā vietā dodiet viņiem laiku un vietu, lai viņi paši varētu mijiedarboties viens ar otru. Svarīga ir viņu iepriekšēja iepazīstināšana.

Siamiešu kaķa iepazīstināšana ar citu kaķi – nedarbošanās

Introducing a Siamese Cat to Another Cat

1. Iepazīstiniet Siamiešu kaķi ar citu kaķi. Nepieļaujiet, ka viņi steidzas

Iepazīstinot Siamiešu kaķi ar citu kaķi, vissvarīgākais, ko jāatceras, ir nesteigties. Jums vienmēr jābūt pacietīgam, pretējā gadījumā jūsu kaķi var ienīst viens otru visu mūžu. Iepazīšanas process ir ļoti svarīgs. Daži kaķi saprotas uzreiz, bet dažiem var paiet pat vairāki mēneši, līdz viņi cits pie cita iejūtas labi.

Ja konstatējat, ka kaķi savā starpā kaujas, nevajag vilcināties. Tas, kā kaķis reaģē uz citu kaķi, ir atkarīgs no tā uzvedības un personības. Lai gan abiem kaķiem var paiet zināms laiks, kamēr viņi pielāgosies viens otram, tiklīdz tas notiks, nekas, ko jūs darīsiet, nespēs tos šķirt. Neaizmirstiet mīlēt abus kaķus vienādi, lai otrs kaķis nejustos atstumts.

2. Neatstājiet tos vienus

Atstāt kaķus bez uzraudzības, īpaši divus svešus kaķus, ir sliktākais, ko varat darīt. Lai gan ir svarīgi ļaut abiem kaķiem sadzīvot un iepazīt vienam otru, tas vienmēr jādara jūsu uzraudzībā.

Lai gan rūkšanai un gadījuma rakstura sūkstīšanās nav jāpievērš pārāk liela uzmanība, neļaujiet vienam kaķim fiziski uzbrukt otram. Ja tas notiek, nekavējoties iejaucieties un pārliecinieties, ka kaķi vairs nekautrējas karot. Jums jābūt blakus, lai pārtrauktu jebkuru izcēlušos kautiņu; pretējā gadījumā kaķi var pierast pie tā. Kad konstatējat, ka kaķi viens pret otru izturas laipni, dāvājiet tiem mīlestību un kādu kārumu. Vienmēr lietojiet uzmundrinošus vārdus, lai parādītu kaķiem, cik labi viņiem klājas.

3. Neuzņemieties uzreiz domāt, ka abi kaķi sapratīsies

Lai gan nav nekas slikts, ja esat pozitīvi noskaņots, nekādā gadījumā neuzņemieties, ka Siamiešu kaķis uzreiz pieņems otru kaķi. Pat ja Siamiešu kaķis ir ļoti mīlīgs pret jums un visiem citiem cilvēkiem, atcerieties, ka kaķi uz citiem dzīvniekiem reaģē atšķirīgi.

Siamiešu kaķa iepazīstināšanas process ar citu kaķi ir jānotiek lēni. Vispirms turiet tos atsevišķi. Pēc tam ļaujiet tiem nedaudz vizuāli kontaktēties. Pašā beigās, kad abi kaķi ir iejutušies viens otra smaržā un izskatā, ļaujiet tiem fiziski mijiedarboties vienam ar otru.

Ja konstatējat, ka jūsu kaķi cīnās biežāk nekā parasti vai ka viens kaķis komandē otru, neļaujiet tam garām. Šāda uzvedība ir nepiedodama, un to nevajadzētu veicināt. Uzteiksiet to kaķi, kurš nerīkojas pareizi, un apbalvojiet kaķus katru reizi, kad tie labi uzvedas.

Secinājums

Lai gan jums var šķist, ka divu kaķu turēšana ir izklaidējoša, tā vienlaikus ir arī liela atbildība. Jums ir jāpārliecinās, ka jūs pārraugāt visu Siamiešu kaķa iepazīstināšanas procesu ar otru kaķi, lai abi kaķi viens pie otra justos ērti.

Ja viens no kaķiem uz kādu laiku aizbrauc prom, vai nu atvaļinājumā pie cita ģimenes locekļa, vai pie drauga uz īsu laiku, viss šis process ir jāatkārto. Kaķi viens otru parasti aizmirst, un tos būs nepieciešams atkārtoti iepazīstināt, jo īpaši, ja vēlaties izvairīties no konfliktiem. Galu galā, pieņemot lēmumus, viņi paļaujas uz smaržas spēku. Atgriežoties mājās, viņi var konstatēt, ka viss smaržo citādi.

Tomēr neuztraucieties; mēs jums apliecinām, ka pēc tam, kad jūs lēnām no jauna iepazīstināsiet abus kaķus, viņi atcerēsies dažus no labajiem brīžiem, kas ir bijuši. Drīz viņi varēs spēlēties viens ar otru un atkal būs labākie draugi kā agrāk!