Siamiešu kaķu zobu slīpēšana: Purrtalk.com – Noderīga informācija par kaķiem: cēloņi un padomi, kā to novērst

Siamiešu kaķu zobu slīpēšana: Purrtalk.com – Noderīga informācija par kaķiem: cēloņi un padomi, kā to novērst

Zobu slīpēšana, saukta arī par bruksismu, ir izplatīta slimība Siamiešu kaķu vidū. Ja esat kaķa īpašnieks, jūs, iespējams, esat dzirdējis, ka jūsu Siamiešu kaķis skruba zobus. Tomēr jums kā mājdzīvnieka vecākam ir jāzina, ka zobu griešana var būt izplatīta, bet tā nav normāla parādība. Ja dzirdat vai redzat, ka jūsu kaķenīte griež zobus, ziniet, ka ar jūsu mīluli kaut kas nav kārtībā. Katru reizi, kad jūsu kaķu draugs sasmalcina zobus, jūs varat dzirdēt klikšķi vai čukstus. Turklāt jūs varat novērot arī tādu uzvedību, kad jūsu kaķis kustina žokli no vienas puses uz otru (parastās kustības uz augšu un uz leju, kas saistīta ar ēdiena košļāšanu, vietā).

Lai gan zobu griešana ir diezgan izplatīta Siamiešu kaķu vidū, tā tomēr jāuzskata par simptomu, jo liecina par to, ka ar jūsu kaķi kaut kas nav kārtībā. Siamiešu kaķi parasti zobus sakost mēdz sāpju gadījumā. Parasti sāpes ir saistītas ar mutes dobuma saslimšanām, piemēram, smaganu traucējumiem, stomatītu un zobu lūzumiem, kuru dēļ jūsu kaķu draugs var sasmalcināt zobus. Tomēr arī citi veselības traucējumi var izraisīt Siamiešu kaķa zobu griešanu. Par laimi, jūs varat novērst sava Siamiešu kaķa zobu griešanu, nekavējoties meklējot medicīnisko palīdzību, izmantojot pretsāpju ārstēšanas metodes un nodrošinot labu fizisko un mutes veselību.

Šajā rakstā mēs aplūkojam dažus no iemesliem, kāpēc jūsu Siamiešu kaķis var sasmalcināt zobus. Turklāt mēs aplūkojam dažus no veidiem, kā jūs varat novērst šādu jūsu kaķu drauga uzvedību, lai jūs zinātu, ka jūsu mīlulis ar jums un jūsu ģimeni bauda vislabāko veselību un bez sāpēm.

Why Does My Siamese Cat Grind Its Teeth – Identifying the Causes

Var būt vairāki iemesli, kādēļ jūsu Siamiešu kaķis var skaldīt zobus. Tomēr šāda uzvedība bieži vien ir saistīta ar sāpēm. Turklāt viens no iemesliem, kādēļ Siamiešu kaķis griež zobus, ir arī sāpes, kas saistītas ar mutes dobuma slimībām. Dažas no mutes dobuma saslimšanām, kas var izraisīt zobu griešanu, ir nepareizi sakārtoti zobi, smaganu iekaisuma slimības, mutes čūlas, zobu lūzumi un stomatīts. Aplūkosim tuvāk katru no šiem iemesliem.

Nepareiza zobu sakārtošana

Nepareiza zobu sakārtošana, ko dēvē arī par maloklūziju, ir viens no iespējamiem zobu griešanas cēloņiem. Parasti līdz sešu mēnešu vecumam jaunam kaķim ir 26 piena zobi. Tomēr, kad kaķēns kļūst vecāks, tam attīstās 30 zobi. Maloklūzija ir stāvoklis, kas rodas, ja kaķa augšžokļa un apakšžokļa zobi nesakrīt kopā zobu nepareizas izkārtojuma dēļ. Lai gan šis stāvoklis var attīstīties arī jaunākā vecumā, tas parasti laika gaitā pasliktinās, kad kaķis kļūst par pieaugušo.

Siamiešu kaķim nepareizi sakārtotu zobu dēļ var būt grūti paņemt un košļāt barību. Turklāt nepareizi sakārtoti zobi ir vairāk pakļauti aplikuma un zobakmens veidošanās riskam, un tiem ir paaugstināts mutes dobuma infekciju risks.

Siamiešu un persiešu kaķiem zobu sakārtojums ir diezgan izplatīts, un tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ jūsu kaķis var sasmalcināt zobus.

Smaganu iekaisuma slimība

Siamiešu kaķu smaganu iekaisums, ko medicīniski dēvē par gingivītu vai periodontītu, ir vēl viens no galvenajiem sāpju un ar to saistītā zobu skrupināšanas iemesliem. Tikai ASV smaganu iekaisuma slimības, tostarp gingivīts un periodontīts, skar vairāk nekā 70 % kaķu, kas vecāki par 3 gadiem.

Slimība attīstās, kad uz kaķa zobiem veidojas zobakmens un aplikums. Galu galā mutes dobuma baktērijas nonāk pie kaķa zobu pamatnes, kas ir piestiprināta pie smaganām, izraisot iekaisumu un apsārtumu. Ja savlaicīgi tiek pievērsta uzmanība, gingivīts ir ārstējams, un stāvokli var novērst; tomēr, ja problēma netiek risināta, tā var progresēt līdz neatgriezeniskai stadijai un var izraisīt arī smagākas infekcijas un galu galā smaganu un kaulu bojāeju.

Ja pamanāt, ka jūsu Siamiešu kaķis griež zobus, ir labi apsekot jūsu kaķa mutes dobumu un pārbaudīt, vai jūsu kaķa mutes dobumā nav iekaisuma pazīmju.

Mutes čūlas

Vēl viens biežs Siamiešu kaķu zobu griešanas iemesls ir mutes čūlas. Mutes čūlas ne vienmēr ir sāpīgas. Tomēr, tā kā tās ir atvērtas čūlas uz kaķa smaganām vai mēles, tās bieži vien ir viens no biežākajiem kaķu diskomforta cēloņiem

Kaķu īpašniekiem ir svarīgi zināt, ka mutes čūlas var būt citu slimību, piemēram, kaķu herpesa, sistēmiskās vilkēdes un urīndzenošas saindēšanās, simptoms. Neatkarīgi no mutes čūlu cēloņa, kaķiem tas ir diskomforta stāvoklis. Tādējādi mutes čūlas var būt viens no iemesliem, kāpēc jūsu Siamiešu kaķis var sasmalcināt zobus.

Zobu lūzums

Trauma, kas izraisa zobu lūzumu, ir vēl viens mutes dobuma stāvoklis, kas var izraisīt sāpes un diskomfortu, kā rezultātā rodas zobu sasmalcināšana. Siamiešu kaķi ir īpaši uzņēmīgi pret augšējā zoba gala lūzumu. Zobu lūzums jūsu kaķim var radīt diskomfortu un sāpes, jo tas ietekmē kaķa sakodienu un liek Siames kaķim sasmalcināt zobus.

Stomatīts

Stomatīts ir mutes dobuma saslimšana, kas Siames kaķiem ir īpaši sāpīga, un tas ir viens no biežākajiem zobu slīpēšanas cēloņiem. Šī slimība ir Siamiešu kaķu autoimūna slimība, kad imūnsistēma pārmērīgi reaģē uz aplikuma uzkrāšanos ap zobiem. Rezultātā tas izraisa smaganu un citu veselu mutes dobuma audu iekaisumu, kas galu galā izraisa mutes audu apsārtumu un sabiezēšanu.

Ja to neārstē, stāvoklis var progresēt un var skart arī rīkles aizmuguri un mutes rīkli. Stomatīts ir ļoti sāpīgs un ir viens no iemesliem, kāpēc Siamiešu kaķis var sasmalcināt zobus.

Citas veselības problēmas, kas var izraisīt zobu griešanu

Lai gan mutes dobuma saslimšanas ir izplatīts kaķu zobu griešanas iemesls, arī veselības problēmas ārpus mutes dobuma var izraisīt zobu griešanu. Daži no citiem veselības traucējumiem, kas var izraisīt zobu griešanu, ir

  • Zarnu iekaisuma slimības,
  • Pankreatīts,
  • Vēzis un
  • Kuņģa un zarnu trakta čūlas.

Turklāt Jūsu Siamiešu kaķis var arī sasmalcināt zobus uzvedības un garīgās veselības traucējumu dēļ.

Kā novērst zobu griešanu manam Siamiešu kaķim?

Ja Jūs konstatējat, ka Jūsu Siamiešu kaķis jau ilgāku laiku sasmalcina zobus, vislabāk pievērst uzmanību Jūsu kaķenei, lai Jūs varētu noskaidrot zobu griešanas cēloni. Tiklīdz jūs zināt, kāpēc jūsu Siamiešu kaķis griež zobus, jūs varat veikt atbilstošus pasākumus, lai novērstu šo problēmu. Turklāt jūs varat arī veikt pasākumus, lai novērstu iespējamo zobu griešanas cēloni.

Apskatīsim dažus no veidiem, kas palīdzēs jums atrisināt Siamiešu kaķa zobu griešanas problēmu. Turklāt jūs uzzināsiet arī padomus, kā to novērst.

Zobu griešanas cēloņa noteikšana, meklējot medicīnisko palīdzību

Iespējams, pirmais un vissvarīgākais pasākums, kas jums jāveic, tiklīdz pamanāt sava kaķa zobu griešanu, ir medicīniskās palīdzības meklēšana. Noteikti ieplānojiet vizīti pie sava veterinārārsta, lai varētu noteikt, kāda saslimšana izraisa jūsu kaķa zobu griešanu. Vairumā gadījumu pie šādas uzvedības ir vainojamas mutes dobuma saslimšanas, taču ne vienmēr tas tā ir. Dažos gadījumos sāpes var izraisīt citi veselības traucējumi, kas izraisa zobu griešanu. Tādējādi cēloņa noteikšana ir pirmais solis, lai uzlabotu jūsu Siamiešu kaķa zobu griešanu.

Sāpju novēršana un pamatproblēmas risināšana

Kad veterinārārsts ir identificējis cēloni, nākamais uzdevums ir risināt pamatproblēmu. Ja jūsu kaķis cieš no sāpēm smaganu iekaisuma vai mutes čūlu dēļ, cieši sadarbojieties ar savu veterinārārstu, lai varētu novērst diskomforta cēloni. Jo ātrāk sāksiet ārstēšanu, jo labāk būs jūsu kaķim, jo drīzumā viņš sāks justies labāk, kas, visticamāk, mazinās zobu griešanu.

Ārstēšanas plāns ietver sāpju ārstēšanu, kam seko profilaktiskā aprūpe, lai jūsu kaķis varētu baudīt labu veselību, kas galu galā samazina zobu griešanas risku.

Labas fiziskās un mutes veselības nodrošināšana ar dzīvesveida izmaiņām

Kad pamatcēlonis ir novērsts un sākotnējās sāpes un diskomforts ir mazinājušies, jūsu veterinārārsts var ieteikt dažas dzīvesveida izmaiņas, lai nodrošinātu, ka jūsu kaķis saglabā lielisku fizisko un mutes veselību. Daži no pasākumiem, kas palīdzēs novērst zobu griešanu, ir šādi.

  • Pietiekami daudz laika un uzmanības veltiet savam Siamiešu kaķim, lai jūs varētu laikus konstatēt jebkādas iespējamās izmaiņas viņa uzvedībā,
  • Regulāri apmeklējiet veterinārārstu, jo tas palīdz agrīni diagnosticēt un ārstēt, pirms stāvoklis saasinās,
  • Nodrošiniet savam kaķim sabalansētu uzturu,
  • Ievērojiet labu mutes dobuma higiēnu, piemēram, regulāri tīriet zobus un bieži veiciet mutes dobuma apskati,

Nobeiguma vārdi

Zobu slīpēšana, saukta arī par bruksismu, ir diezgan izplatīta Siamiešu kaķu vidū; tomēr tas nav normāli. Jūsu Siamiešu kaķis var skaldīt zobus kāda mutes dobuma vai cita veselības stāvokļa dēļ. Pavadot laiku kopā ar savu kaķi un regulāri apmeklējot veterinārārstu, jūs varat savlaicīgi noteikt zobu griešanas cēloni un veikt atbilstošus pasākumus, lai novērstu Siamiešu kaķa zobu griešanu