Vingrinājumi un spēles Siamiešu kaķiem

Vingrinājumi un spēles Siamiešu kaķiem

Viena no spilgtākajām siamiešu šķirnes suņu īpašībām ir to enerģiskums. Jūs varat redzēt tos lēkājam no dīvāna vai spēlējamies ar nejaušiem priekšmetiem visā mājā.

Šiem temperamentīgajiem kaķēniem ir nepieciešama liela fiziska un garīga stimulācija, lai viņi būtu laimīgi. Ja viņiem to nenodrošina, viņi var ātri apnikt un nodoties destruktīvai uzvedībai. Ir pieejami dažādi vingrinājumi un spēles, lai jūsu kaķis būtu stimulēts un apmierināts.

Kāpēc Siamiešu kaķiem vajag spēlēties?

Tiek uzskatīts, ka kaķi spēlējas, lai vingrinātu tādas prasmes kā medības, kas tiem būtu dabiski nepieciešamas izdzīvošanai, ja tie dzīvotu savvaļā. Tomēr ir vēl daži citi iemesli, kas nosaka kaķa rotaļīgo uzvedību.

Stresa mazināšana

Iespējams, ka jūs redzēsiet, kā jūsu kaķis ķer tuvāko rotaļlietu vai priekšmetu un novirza uz to visu savu enerģiju. Kaķi mēdz atbrīvoties no negatīvās enerģijas, dzenājot un viltus nogalinot savas rotaļlietas. Pat mēbeļu skrāpēšana ir kaķiem stresa mazināšanas aktivitāte. Ja jūs konstatējat, ka jūsu kaķis to dara, ir labi, ja iegādājaties tam skrāpēšanas stabu.

Fiziskās aktivitātes

Fiziskās aktivitātes ir ļoti svarīgas, lai jūsu siamiešu kaķis būtu vesels. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc viņi mīl rotaļāties ar rotaļlietām. Lēkšana, kāpšana un skriešana palīdz uzturēt tos labā formā.

Garīgās nodarbības

Rotaļas noteikti stimulē prātu. Siamiešu kaķiem ir veikls prāts, un rotaļas palīdz to saglabāt. Ja jūsu kaķis ir vecs, prāta stimulācija, spēlējoties, var mazināt Alcheimera slimības iespējamību.

Attīstība

Vingrinājumi un spēles palīdz kaķu prāta attīstībai. Rotaļnodarbības palīdz kaķēniem ne tikai atklāt sevi, bet arī uzzināt par apkārtējo pasauli. Piemēram, viņi uzzina, ka, triecot ar ķepu pa bumbu, tā aizskries prom un ka savas astes sakodiens noteikti būs sāpīgs.

Rotaļas palīdz kaķiem apgūt cēloņu un seku jēdzienus, kas ir ļoti svarīgi attīstībai. Turklāt fiziskās aktivitātes stiprina viņu muskuļus, un tie mācās roku (ķepu) un acu koordināciju.

Pārliecība

Daži kaķi ir kautrīgi un tiem nepieciešams laiks, lai atvērtos. Vingrinājumi un spēles sniedz tik ļoti nepieciešamo izklaidi, jo kaķiem vienmēr ir kārdinājums ar tiem spēlēties. Rotaļlietas arī palīdz kaķiem justies droši jaunajās mājās. Ja jums ir kautrīga kaķene, uzdāviniet viņai vienu vai divas rotaļlietas, lai vairotu viņas pašapziņu.

Saiste

Lai sazinātos ar savu kaķi, ir labi izmantot rotaļlietas. Siamiešu kaķi ir sabiedriski radījumi, kuriem patīk veidot saikni ar saviem saimniekiem. Tāpēc ir ļoti svarīgi spēlēties ar savu jauno pūkaino draugu, lai veidotu ar viņu saikni.

Labākie vingrinājumi un spēles kaķim

Lai gan parasti tiek uzskatīts, ka kaķi ir klusi un mierīgi, viņiem ir nepieciešama fiziska aktivitāte. Lai gan kaķiem nav nepieciešams tik daudz vingrinājumu kā suņiem, veterinārārsti ļoti iesaka spēles un treniņus, lai uzturētu kaķus labā formā. Daži no populārākajiem vingrinājumiem un spēlēm kaķiem ir šādi:

Kaķu tornis

Daudzstāvu kaķu torņi ir plaši pieejami zooveikalos, kā arī tiešsaistē. Kaķiem patīk uzkāpt augstumā un aplūkot savu teritoriju no augšas.

Ārā dzīvojošiem kaķiem patīk kāpt kokos, jo tas ļauj tiem no drošas vietas aplūkot pasauli zem tiem. Telpās mītošie kaķi tādu pašu prieku gūst no kaķu torņiem vai kaķu kokiem. Tas ne tikai palīdz kaķiem justies pārliecinātākiem, bet arī sniedz viņiem tik ļoti nepieciešamo fizisko aktivitāti.

Lāzera rādītāji

Lāzera rādītāji ir lielisks līdzeklis, lai liktu slinku kaķi kļūt aktīvam. Vienkārši nospiediet lāzera rādītāja pogu un vērsiet to pret grīdu vai sienu. Jūs redzēsiet, ka jūsu kaķis uz tā uzrāpjas uzreiz.

Lāzera rādītāji nodrošina ievērojamu garīgo stimulāciju jūsu kaķim un neļauj tam kļūt pārāk garlaicīgam. Lāzera stars jūsu kaķim izskatās gluži kā ātri kustīgs medījums, kas ļauj kaķim ar to gūt daudz prieka. Nobeigumā kā balvu jūs varat aizvest savu kaķi līdz gardumam.

Kaķumētras rotaļlietas

Kaķumētra ir daudzgadīgs augs, kura dzimtene ir Eiropa. Daudzas kaķu rotaļlietas satur kaltētu un maltu kaķumētru, lai piesaistītu kaķus. Galvenā kaķumētras sastāvdaļa ir nepetalaktons, kas iedarbina smadzeņu ķīmiskās vielas, kuras saistītas ar garastāvokli un laimi.

Kaķi parasti reaģē uz rotaļlietām ar kaķumētru, kļūstot hiperaktīvi. Tās var riņķot vai apgāzties aptuveni 5-12 minūtes. Kaķumētra ne tikai motivē kaķi rotaļāties, bet arī palīdz samazināt stresa līmeni.

Rotaļlietas ar nūjiņu

Medības ir dabisks visu kaķu instinkts. Tāpat kā āra kaķi dzenas pakaļ medījumam, arī istabas kaķiem ir vajadzīgas līdzīgas iespējas. Rotaļlietas ar nūjiņu imitē laupījumu, tāpēc tās ir lielisks uztraukuma avots mājas kaķiem.

Rotaļlieta ar nūjiņu var būt vienkārši nūjiņa, kuras vienā galā ir piestiprināts plāns audums vai lentīte. To var kustināt, vicināt vai plandīt tā, lai lentīte kustētos līdzīgi putnam, kukaiņam vai citam medījumam. Būtiska rotaļlietas ar nūjiņu priekšrocība ir tā, ka tā saglabā drošu attālumu starp Siamiešu kaķa nagiem un jūsu ādu.

Rotaļlietas ar bumbiņu

Rotaļlietas ar bumbiņu ir diezgan pievilcīgas kaķiem. Tas, kā tās ripo pa grīdu, ir līdzīgs peļu un citu plēsīgo dzīvnieku kustībām. Būtu labi bumbiņu rotaļlietās ievietot kārumus, trokšņus vai kaķu mizu, lai padarītu tās kaķim pievilcīgākas. Dažas no populārākajām bumbiņu rotaļlietām ir šādas:

  • Salocīts papīrs (var izmēģināt dažādas tekstūras un izmēru)
  • Pingponga bumbiņas
  • Bumbas ar zvaniņiem
  • Mīlara bumbiņas
  • Sūkļa bumbas

Putnu barotavas un akvāriji

Siamiešu kaķu vingrinājumi un spēles ietver putnu barotavu vai akvārija vērošanu. Tas var ievērojami stimulēt jūsu pūkaino draugu. Kaķiem patīk vērot, kā zivis un putni pārvietojas savā dabiskajā vidē.

Lai Siamiešu kaķim būtu vieglāk vērot pasauli ārā, varat iegādāties sēdekli pie loga. Vai arī varat novietot kaķu koku pie loga, pie kura ārā ir īsti koki, lai jūsu kaķim būtu patīkami uzkāpt uz tiem un vērot putnu lidošanu.

Klikšķerēšanas treniņš

Jūsu kaķa plēsēja instinkti liek viņam ar prieku ”nopelnīt” barību. Klikera treniņš ir gan stimulējošs, gan izklaidējošs jūsu mīlulim. Klikšķeris ir neliela plastmasas ierīce, ko izmanto, lai raidītu skaņu, kuru kaķis var viegli sadzirdēt.

Vienā rokā ņemiet klikšķeri, bet otrā – kārumu. Parādiet kaķim kārumu, lai viņš nāk jums pretī. Tiklīdz viņa to izdarīs, ”klikšķiniet” un pasniedziet viņai kārumu. Šādā veidā jūsu mīlulis drīz iemācīsies saistīt labu uzvedību ar klikšķa skaņu.

Mīklu rotaļlietas

Mīklu rotaļlietas uztur jūsu kaķenīti kustīgu un vienlaikus sniedz pozitīvu pastiprinājumu. Mīklu rotaļlietas liek kaķiem strādāt, lai iegūtu barību. Tas aktivizē viņu prātu un arī apmierina viņu dabisko instinktu medīt.

Mīklu barotavas un rotaļlietas ir noderīgas, lai palēninātu kaķus, kuri mēdz ēst pārāk ātri. Tās palīdz veidot saistību starp barotavu un ēšanu. Iesākumā var sākt ar kārumiem, kas tiek ielikti puzles barotavās, un pēc tam pamazām tos nomainīt ar granulām.

Rotaļlietas cīņām

Siamiešu kaķim var iedot mīkstu rotaļlietu, ar kuru kaķis var ķepoties, sisties un cīnīties. Populārs variants ir piepildīt augstu zeķi ar kokvilnas vatelīnu un uzmanīgi sasiet tās galu ar lentīti vai aukliņu.

Turklāt kaķiem patīk kartona kastes un papīra maisiņi. Jūs varat ievietot tajās gardumus vai kaķumātiņu un atstāt tās atvērtas, lai kaķis tās varētu izpētīt. Viņi var tajās paslēpties, uz tām uzrāpties vai lēkt iekšā un ārā. Tās ne tikai kalpo kā laba slēptuve, bet ir arī jautras rotaļlietas. Mēģiniet turēt iekšā ar kaķenīti apsmidzinātu rotaļu peli, lai liktu mājdzīvniekam to medīt un vajāt.

Spēles noteikumi

Siamiešu kaķi mīl rotaļlietas, kas izskatās un uzvedas līdzīgi kā viņu dabiskais medījums. Lai jūsu kaķenītei būtu maksimāli patīkama, šeit ir dažas vadlīnijas, kas jāievēro:

  • Ritiet uz priekšu atbilstoši kaķa tempam. Piedāvājiet viņai dažādus vingrinājumus un spēles, lai noskaidrotu, kuras no tām viņai patīk visvairāk.
  • Ja jūsu siamiešu kaķene kļūst pārāk uzbudināta, tā var uzbrukt jūsu rokām vai kājām vai citiem mājdzīvniekiem. Ja situācija sāk saasināties, pārtrauciet rotaļas un sāciet atkal, kad viņa ir nomierinājusies.
  • Rotaļājieties ar kaķi dažādos dienas laikos, lai noskaidrotu, kad viņa ir visvairāk noskaņota rotaļām. Savvaļas kaķiem patīk medīt pirms ēšanas un gulētiešanas, tāpēc mēģiniet spēlēties ar kaķi pirms ēšanas.
  • Izvēlieties rotaļām vietu, kurā nav traucējošu faktoru un kurā jūsu pūkainais draugs justos droši.
  • Īpašām rotaļām glabājiet jaunas rotaļlietas un pastāvīgi mainiet citas rotaļlietas. Tas palīdzēs uzturēt jūsu mīluļa interesi, jo kaķi mēdz diezgan ātri zaudēt interesi.

Nobeiguma vārds

Jūs varat viegli iegādāties kaķu rotaļlietas un spēles zooveikalos vai tiešsaistes veikalos. Turklāt, meklējot internetā, jūs varat pat izgatavot tās paši. Vingrinājumiem un spēlēm ir būtiska nozīme, lai jūsu mīluli fiziski un garīgi stimulētu un atturētu no destruktīvas uzvedības. Vislabāk ir vienmēr uzraudzīt savu kaķi rotaļu laikā.